itholoinfo.com.com

Cum se creează un canoe în SketchUp

În SketchUp puteți face multe lucruri, inclusiv reconstruirea structurilor existente, proiectarea unei case de câine, crearea unui juriu și multe altele. Scopul acestui articol este de a vă arăta cum să faceți un butoi îndoit folosind instrumentul Urmați-mă.

conținut

pași

Imaginea intitulată Creați o țeavă în SketchUp Cu instrumentul Urmați-mă Pasul 1
1
Creați un arc utilizând instrumentul Arc.
  • Imaginea intitulată Creați o țeavă în SketchUp Cu instrumentul Urmați-mă Pasul 2
    2
    Utilizați instrumentul Orbit pentru a schimba perspectiva arcului și a obține un unghi bun de la sfârșitul acestuia.
  • Imaginea intitulată Creați o țeavă în SketchUp Cu instrumentul Urmați-mă Pasul 3
    3
    Faceți clic pe pictograma cerc și adăugați un cerc la un capăt al arcului.
  • Imaginea intitulată Creați o țeavă în SketchUp Cu instrumentul Urmați-mă Pasul 4
    4
    Adăugați un alt cerc pentru a face efectul cilindrului. Dacă doriți să creați o conductă solidă, nu va fi necesar un cerc secundar.


  • Imaginea intitulată Creați o țeavă în SketchUp Cu instrumentul Urmați-mă Pasul 5
    5
    Ștergeți cercul interior.
  • Imaginea intitulată Creați o țeavă în SketchUp Cu instrumentul Urmați-mă Pasul 6
    6
    Mutați din nou arcul cu instrumentul Orbit pentru a obține o perspectivă mai bună asupra utilizării instrumentului Follow Me.
  • Imaginea intitulată Creați o țeavă în SketchUp Cu instrumentul Urmați-mă Pasul 7
    7
    Selectați arcul, apoi faceți clic pe instrumentul Urmați.
  • Imaginea intitulată Creați o țeavă în SketchUp Cu instrumentul Urmați-mă Pasul 8
    8
    Cu instrumentul Urmați-mă, faceți clic pe inelul format de cercuri și trageți-l de-a lungul arcului.
  • sfaturi

    • Același proces va funcționa pentru orice traseu creat.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum se creează apă în Adobe IllustratorCum se creează apă în Adobe Illustrator
    Cum se creează forme în Adobe IllustratorCum se creează forme în Adobe Illustrator
    Cum se creează vectori în Adobe IllustratorCum se creează vectori în Adobe Illustrator
    Cum se creează o planetă în PhotoshopCum se creează o planetă în Photoshop
    Cum se creează un oval în SketchUpCum se creează un oval în SketchUp
    Cum să desenați un cerc în Adobe IllustratorCum să desenați un cerc în Adobe Illustrator
    Cum de a desena o minge de baschet în PhotoshopCum de a desena o minge de baschet în Photoshop
    Cum să faci un arc în Adobe IllustratorCum să faci un arc în Adobe Illustrator
    Cum se face un ceas în Adobe IllustratorCum se face un ceas în Adobe Illustrator
    Cum se face o animație în Adobe IllustratorCum se face o animație în Adobe Illustrator
    » » Cum se creează un canoe în SketchUp
    © 2021 itholoinfo.com.com