itholoinfo.com.com

Cum să faci invitații de duș pentru bebeluși

După ce am căutat pe internet pentru a găsi invitația perfectă și ieftină pentru dus și după ce mi-am văzut alegerile, am decis că ar trebui să-mi fac propria mea. Acest ghid vă va arăta cum!

pași

Imaginea intitulă Asigurați-Baby Invitatii Duș Pasul 1
1
Începeți cu o vizită la magazinul dvs. preferat de artizanat / papetărie. Găsiți o hârtie de bază pe care o iubiți. Este de preferat să folosiți coli care sunt de 12 x 12, dar indiferent de textură, asigurați-vă că vă placeți imprimarea. Alegerea mea a fost un "bebeluș" imprimat în verde de var.
  • Imaginea intitulă Asigurați-Baby Baby Shower Invitatii Pasul 2
    2
    Alegeți o hârtie cu dimensiunea literei "8.5 x 11" stilul vellum (translucid). Această hârtie poate fi orice culoare, doar asigurați-vă că arată bine pe hârtia de bază pe care ați ales-o. Aceasta este partea dificilă. Alegerea unor roluri care funcționează bine împreună poate dura mult timp și nu vă fie teamă să cereți oa doua opinie. Alegerea mea a fost o hârtie albă, fără nici un tip de imprimare.
  • Imagine intitulat Asigurați-Baby Invitatii Duș Pasul 3
    3
    Alegeți un decor. Tema mea era rațe de cauciuc, așa că o ștampilă frumoasă, împreună cu o pernă albastră ștampilată, părea perfectă. Scopul meu a fost ceva simplu, dar elegant și se potrivește perfect.
  • Imaginea intitulă Asigurați-Baby Invitatii Duș Pasul 4
    4
    Următorul dvs. obiectiv va fi alegerea a ceea ce va menține cele două roluri împreună. Am folosit bug-uri elegante de pat, care aveau culori care îmi potriveau hârtia de bază. M-am gândit, de asemenea, să folosesc nasturii sau butoanele pentru panglici, dar am constatat că acești păduchi au fost perfecți.
  • Imaginea intitulă Faceți invitații de duș pentru bebeluși Pasul 5
    5
    Utilizarea site-ului https://invitationland.com/, creați o invitație de bază. Se recomandă să utilizați șablonul de imprimare și apoi să plasați acel șablon cu aceeași culoare de fundal (cauzând dispariția acestuia). Apoi completați informațiile în funcție de ceea ce doriți. Ea are o configurație mare de imprimantă, unde puteți imprima 1-4 invitații pe o singură pagină. Acest proiect utilizează setarea de 4 pe pagină.
  • Imaginea intitulă Asigurați-Baby Invitatii Duș Pasul 6
    6
    Imprimați 4 pe pagină pe trei pagini de hârtie de tip vellum. Acest lucru vă va oferi suficient pentru 12 invitații. Lăsați-le să se usuce timp de 5 minute pentru a preveni petele.
  • Imaginea intitulă Asigurați-Baby Invitatii Duș Pasul 7
    7


    Odată ce acestea sunt uscate, ștampilați, împodobiți, faceți tot ce doriți.
  • Imaginea intitulă Faceți invitații de duș pentru bebeluși Pasul 8
    8
    Apoi le taie. Se recomandă utilizarea unui stilou rotativ în loc de foarfece. Îndoirea nu este recomandată pentru hârtia de tip vellum.
  • Imagine intitulată Asigurați-invitații de duș pentru bebeluși Pasul 9
    9
    Aliniați fotografiile pe hârtia selectată de 12x12. Foile de hârtie de 12x12 sunt perfecte, deoarece vă oferă exact 6 invitații pe foaie, deci sunt necesare doar două foi.
  • Imaginea intitulă Faceți invitații de duș pentru bebeluși Pasul 10
    10
    Aliniați și atașați amprentele pe baza de hârtie folosind bug-uri sau bandă.
  • Imaginea intitulă Faceți invitații de duș pentru bebeluși Pasul 11
    11
    Taiați-le folosind un stilou sau foarfece, indiferent de preferința dvs.
  • Imagine intitulată Faceți invitații de duș pentru bebeluși Pasul 12
    12
    Felicitări pentru invitațiile dvs. de duș ieftine pentru bebeluși! Acum mergeți să le distribuiți!
  • sfaturi

    • Alegeți o temă sau aveți mai multe în minte atunci când mergeți la magazin. Rămâneți în ele în timp ce faceți cumpărături.
    • Utilizați 3-4 culori, mai mult decât poate că este prea mult.
    • Hârtia de dimensiune Letter (8.5 "x 11") poate funcționa, dar veți avea nevoie de mai mult de două coli pentru a finaliza proiectul.
    • Încercați ceva care nu este în tonuri pastelate sau tradiționale! Acest design a folosit albastru regal și verde de verde cu bijuterii și detalii de culoare roșie!

    avertismente

    • Cerneala ștampilei a avut mai mult timp să se usuce decât mi-am imaginat, deci stați liniștit!
    • Nu încercați să rupeți hârtia de tip vellum, nu va funcționa.

    Materiale necesare

    • imprimantă
    • 3 până la 4 pagini alese de hârtia voel
    • 2 coli de hârtie de 12x12 care se potrivesc cu tema
    • 12 bug-uri la alegere, puteți folosi și panglica.
    • 1 ștampilă și tampon de cerneală. Autocolante, de asemenea, de lucru.
    • Invitațiile au fost finalizate.
      Cost total: puțin peste 20 USD pentru 12.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum se imprimă duplex în WordCum se imprimă duplex în Word
    Cum să tipăriți pe hârtie jumătate de scrisoareCum să tipăriți pe hârtie jumătate de scrisoare
    Cum să montați bucăți de hârtie tăiatăCum să montați bucăți de hârtie tăiată
    Cum de a alege hârtie pentru a face OrigamiCum de a alege hârtie pentru a face Origami
    Cum de a alege hârtie acuarelăCum de a alege hârtie acuarelă
    Cum sa faci invitatii de nuntaCum sa faci invitatii de nunta
    Cum să faci o hârtie de zăpadă cu tehnica KirigamiCum să faci o hârtie de zăpadă cu tehnica Kirigami
    Cum sa faci o pulpaCum sa faci o pulpa
    Cum să tipăriți pe material folosind hârtie termocontractabilăCum să tipăriți pe material folosind hârtie termocontractabilă
    Cum să transferați fotografii în țesuturiCum să transferați fotografii în țesuturi
    » » Cum să faci invitații de duș pentru bebeluși
    © 2021 itholoinfo.com.com