itholoinfo.com.com

Cum să utilizați asigurarea, asigurarea și asigurarea în limba engleză

În engleză, verbele asigura

conținut

, ENSURE și asigura sunt atât de asemănătoare încât pot crea confuzii cu privire la utilizarea lor. Acest articol vă va învăța cum să le folosiți în mod corespunzător, astfel încât să nu fiți niciodată acuzat că aveți puțină cunoaștere a gramaticii în limba engleză.

pași

Imaginea intitulată Utilizați Asigurați, Asigurați-vă și Asigurați-vă Pasul 1
1
Utilizați "asigurați-vă" atunci când doriți să liniștiți pe cineva. Este la fel ca "liniștiți-vă".
  • Nu-ți face griji. eu asigura vei fi bine Nu-ți face griji. Garantez că va fi bine..
  • eu asigura că fantomele nu există în lumea reală Vă asigur că nu există fantome în lumea reală.
  • Imaginea intitulată Utilizați Asigurați, Asigurați-vă și Asigurați-vă Pasul 2


    2
    Utilizați "asigurați-vă" atunci când doriți să oferiți o garanție că ceva este securizat sau poate fi luat în considerare.
    • la ENSURE siguranța dvs., am trimis posturi de gardă înarmate în întreaga unitate Pentru a vă asigura / asigurați siguranța, punem paznici înarmați de toate facilitățile.
    • Câștigarea loteriei nu vă va garanta fericirea = Câștigarea loteriei nu vă va garanta fericirea.
  • Imaginea intitulată Utilizați Asigurați, Asigurați-vă și Asigurați-vă Pasul 3
    3
    Utilizați "asigurați" când doriți să oferiți o garanție împotriva riscului de deteriorare sau pierdere. Acest lucru se face, de obicei, cu o poliță de asigurare și indică faptul că cineva își asumă responsabilitatea pentru risc.
    • Compania noastra va "asigura" vehiculul dvs. pentru daune accidentale sau furt Compania noastră vă va asigura vehiculul împotriva furtului sau deteriorării accidentale.
    • Ar trebui să vă asigurați casa împotriva eventualelor pierderi.
    • Un exemplu de toate cele trei verbe dintr-o teză: I. asigura pe care prietenul meu o va face ENSURE poți asigura casa ta = Vă garantează că prietenul meu vă va asigura că vă puteți pune casa în siguranță.
  • sfaturi

    • Acest articol se bazează pe utilizarea acestor verbe în Statele Unite.
    • În unele cazuri, "asigurarea" și "asigurarea" sunt interschimbabile.
    • În unele cazuri, "asigurarea" și "asigurarea" sunt interschimbabile.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum sa faci flipjack englezescCum sa faci flipjack englezesc
    Cum să înveți limba engleză fără un profesorCum să înveți limba engleză fără un profesor
    Cum se pronunță São Paulo în limba englezăCum se pronunță São Paulo în limba engleză
    Cum să vă îmbunătățiți limba englezăCum să vă îmbunătățiți limba engleză
    Cum să învățați engleza vecheCum să învățați engleza veche
    Cum să dezvolți abilitățile în limba englezăCum să dezvolți abilitățile în limba engleză
    Cum să predați sunetul vocilor în limba spaniolă pentru vorbitorii de limbă englezăCum să predați sunetul vocilor în limba spaniolă pentru vorbitorii de limbă engleză
    Cum să studiezi limba englezăCum să studiezi limba engleză
    Cum să studiezi pentru TOEFLCum să studiezi pentru TOEFL
    Cum să îmbunătățiți abilitățile de comunicare în limba englezăCum să îmbunătățiți abilitățile de comunicare în limba engleză
    » » Cum să utilizați asigurarea, asigurarea și asigurarea în limba engleză
    © 2021 itholoinfo.com.com