itholoinfo.com.com

Cum sa scrii o melodie pentru prietena ta sau pentru prietenul tau

Poate că prietenul sau prietena ta este tristă pentru că nu te poți exprima prea bine. Din această cauză doriți să vă arătați dragostea fără un calculator sau cu o carte de clișeu. Scrierea unui cântec pentru cel care iubește îi poate arăta că a făcut timp să se gândească la sentimentele sale și să le transforme într-o operă de artă.

pași

Imagine intitulată Scrieți un cântec pentru prietena sau prietenul dvs. Pasul 1
1
Examinează-ți emoțiile despre iubitul tău / prietena ta. Te simți ... dragoste, empatie, recunoștință, gelozie, furie etc.? Ce provoacă în tine? Te hipnotizează, te paralizează, te face să vrei să sari de pe o stâncă? Un exemplu poate fi: "Când te uiți în ochii mei, te găsesc în ceață, îți văd fața, părul, pielea și mă regăsesc din nou în dragoste".
  • Imagine intitulată Scrieți un cântec pentru prietena sau prietenul dvs. Pasul 2
    2
    Ce crezi despre iubire? Iubește, îi place, nu știe, nu-i place, urăște etc.? Analizați acest lucru mai profund decât în ​​general. Un exemplu pentru acest lucru poate fi: "El înotă pentru sufletul meu, ecouri în hol, după cum știu, când vom pierde totul?"
  • Imagine intitulată Scrieți un cântec pentru prietena sau prietenul dvs. Pasul 3
    3
    Includeți cum vă simțiți despre dragoste cu felul în care vă simțiți despre partenerul dvs. Dacă simțiți dragoste și pasiune pentru el, dar nu sunteți sigur de primul, puteți face ceva de genul: "Știu ce simt pentru dvs., nu știu cum să explic, dar știu sigur, nu voi mai fi niciodată la fel."
  • Imagine intitulată Scrieți un cântec pentru prietena sau prietenul dvs. Pasul 4
    4
    Descrie-ți partenerul pentru tine și notează-te este scriind ideile tale, nu?) cu restul (în plus, asigurați-vă că ați rupt în secțiuni precum "Pasul 1, 2, 3 ..."). Este el frumos, optimist, auto-absorbit, obraznic, excentric, prostie, pufos, sexy, atractiv, conservator, imposibil, etc.? Un exemplu în acest sens este: "Ești atât de real, atât de amuzant, îmi amintești de apusul soarelui".
  • Imagine intitulată Scrieți un cântec pentru prietena sau prietenul dvs. Pasul 5


    5
    Descrieți tipul relației pe care o aveți. Este el cinstit, un fel, sexy, dar în același timp, regizor sau pur și simplu ușor și distractiv? Un exemplu în acest sens este: "Poate că nu suntem perfecți, dar merită totul, când văd zâmbetul tău incredibil".
  • Imagine intitulată Scrieți un cântec pentru prietena sau prietenul dvs. Pasul 6
    6
    Cum ți-ar plăcea viitorul tău cu el? Poți să te vezi trăind cu el pentru totdeauna sau doar vrei să te bucuri de momentul cu el în brațele tale? Un exemplu ar fi: "Sunt atât de complet, îndrăgostit de tine, dar trebuie să trăiesc acum, cu tine în seara asta, trebuie să stau aici, în această seară, cu tine în seara asta".
  • Imagine intitulată Scrieți un cântec pentru prietena sau prietenul dvs. Pasul 7
    7
    La urma urmei, esti indragostit de acea persoana? Aceasta va fi declarația dvs. finală: vă place. Un exemplu ar fi: "Singurul lucru pe care pot să-l spun este că ... sunt îndrăgostit de tine".
  • Imagine intitulată Scrieți un cântec pentru prietena sau prietenul dvs. Pasul 8
    8
    Pune-le pe toate împreună! Adresați-vă trupei pentru ajutor cu partea muzicală, cum ar fi chitara, tastatura, basul etc. și să-i cânți, chiar dacă nu faceți foarte bine. Persoana va place piesa, ca să nu mai menționăm că ai avut curajul să cânți pentru ea, în loc să părăsiți cântăreața (dacă nu sunteți deja sau dacă nu aveți una) faceți asta.
  • sfaturi

    • Nu pune lucruri de genul: "Dacă aș putea să-mi rup inima și să-i pun în mâini, aș face-o." E o mică pauză. În schimb, utilizați "Aveți grijă de darul vieții mele, de inima mea în mâinile voastre". Este mult mai atractiv pentru urechi și inimă.
    • Nu spuneți, sau mai degrabă cântați, lucruri precum "Vreau să vă iubesc toată noaptea până dimineața". Acest lucru presupune că mergeți mult mai repede cu lucrurile, așteptând mult de la prietena dvs. sau de la prietenul dvs. Incearca sa spui ceva de genul, „sarutul tau este irezistibil, am mult timp pentru atingerea ta de iubire, ochii tăi sunt cele mai greu de suportat, mă pierd mult, în dragostea lui în soare, am dor de tine, te vreau ...“ . Din nou, sună mult mai bine.
    • Explicați-vă că i-ați scris acest lucru și că fiecare cuvânt a venit din inimă.
    • Nu fi corn, dar fii cinstit.

    avertismente

    • Nu stați la subiecte foarte sensibile, cum ar fi moartea sau ceva de genul.
    • Nu luați prea multe lucruri și nu rămâneți la partea sexuală, cum ar fi "Animalele" lui Nickelback sau "Puneți niște zahăr pe mine". Este bine să faceți indicații ușoare, dar nimic simplu: "Vreau să te duc la tine".

    Materiale necesare

    • O inimă și o minte plină de idei
    • Un creion sau stilou
    • Un prieten / prietena, sau chiar o pasiune sau un soț / soție
    • Hârtie, bineînțeles
    • O trupa care sa ajute la partea muzicala (daca nu faci totul solo cu o chitara, sau altceva)
    • O voce cinstită
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum sa alegi un cadou perfect pentru prietenul tau in scoala primaraCum sa alegi un cadou perfect pentru prietenul tau in scoala primara
    Cum sa faci o fata sa se simta frumoasaCum sa faci o fata sa se simta frumoasa
    Cum să evitați să fii un prieten sigur în navigațieCum să evitați să fii un prieten sigur în navigație
    Cum să-i convinge pe prietenul tău să-și pună capăt unei prieteneCum să-i convinge pe prietenul tău să-și pună capăt unei prietene
    Cum de a afla dacă o fată este la sfârșitul dvs. sau este doar o prietena bunaCum de a afla dacă o fată este la sfârșitul dvs. sau este doar o prietena buna
    Cum să te ocupi de prietena unei prieteneCum să te ocupi de prietena unei prietene
    Cum să te descurci cu o prietena Cui îi înșealăCum să te descurci cu o prietena Cui îi înșeală
    Cum să-ți păstrezi prietenul într-o relație pe distanțe lungiCum să-ți păstrezi prietenul într-o relație pe distanțe lungi
    Cum sa stii daca prietena ta te iubeste cu adevaratCum sa stii daca prietena ta te iubeste cu adevarat
    Cum sa stii daca prietenul tau este AmaCum sa stii daca prietenul tau este Ama
    » » Cum sa scrii o melodie pentru prietena ta sau pentru prietenul tau
    © 2021 itholoinfo.com.com