itholoinfo.com.com

Cum sa stii daca un copil este alergic la pisici

Doriți să cumpărați o pisică pentru familie sau poate că vizitați cineva care are o pisică pentru prima dată. Poate copilul dumneavoastră are o gripă care nu dispare niciodată și aveți o pisică în casă! Ați avut vreodată o pisică acasă și nu sunteți alergic, dar cum rămâne cu copilul? Știind dacă copilul dvs. este alergic este foarte important, deci continuați să citiți!

pași

Imaginea intitulată Știți dacă un copil este alergic la pisici Pasul 1
1
Du-te la casa unui prieten sau a unei rude care are o pisica si a avea copilul interacționa cu animalul. În acest fel, puteți observa semnele de alergie.
  • 2
    Urmăriți copilul. Dacă are vreunul dintre semnele de mai jos, poate fi alergic la pisici:
    • Tuse strănut sau nas curbat.
      Imaginea intitulată Știu dacă un copil este alergic la pisici Pasul 2Bullet1
    • Rasstele pe piept si pe fata.
      Imaginea intitulată Știu dacă un copil este alergic la pisici Pasul 2Bullet2
    • Ochii roșii.
      Imaginea intitulată Știu dacă un copil este alergic la pisici Pasul 2Bullet3
    • Roșeață la un punct de pe pielea pe care copilul a fost zgâriat, mușcat sau lins.
      Imaginea intitulata Stii daca un copil este alergic la pisici Pasul 2Bullet4
  • 3
    Ascultați copilul. Dacă se plânge de oricare dintre aceste lucruri, poate avea alergii la pisici.
    • Zgârierea ochilor.
      Imaginea intitulată Știu dacă un copil este alergic la pisici Pasul 3Bullet1
    • Nasul picurând, mâncând sau înfundat.
      Imaginea intitulată Știți dacă un copil este alergic la pisici Pasul 3Bullet2
  • Imaginea intitulată Știți dacă un copil este alergic la pisici Pasul 4
    4


    Vizitați medicul și obțineți un test de alergie. Totuși, rețineți că nu sunt întotdeauna exacte, deci dacă rezultatul este negativ, petreceți încă ceva timp cu pisica.
  • Imaginea intitulată Știu dacă un copil este alergic la pisici Pasul 5
    5
    Dacă copilul dumneavoastră este alergic la pisici, iată ce puteți face pentru ameliorarea simptomelor:
    • Utilizați remedii, cum ar fi antihistaminice, decongestionante sau, probabil, injecții împotriva reacțiilor alergice.
      Imaginea intitulată
    • Reduceți expunerea la pisici.
  • Imaginea intitulată
    6
    Dacă vizitați o persoană cu o pisică, spuneți-i oamenilor despre alergia copilului dumneavoastră. Cereți-le să păstreze pisica în altă parte până când plecați.
  • Imaginea intitulată Știu dacă un copil este alergic la pisici Pasul 7
    7
    Dacă aveți deja o pisică, nu totul este pierdut! Dacă alergia nu este severă, puteți avea în continuare pisica!
    • restricționa accesul la pisică. Țineți-l afară din camere. Dacă există un loc în casă unde copilul nu merge adesea, pisica poate fi încă foarte confortabilă în ea.
      Imaginea intitulată Știu dacă un copil este alergic la pisici Pasul 7Bullet1
    • Investiți într-o centrală de aer condiționat cu filtru de control al alergenilor.
    • Curățați-l bine și de multe ori.
      Imaginea intitulată Știu dacă un copil este alergic la pisici Pasul 7Bullet3
    • Chiar dacă nu pare o idee bună, baieți pisica de multe ori.
      Imaginea intitulată Știu dacă un copil este alergic la pisici Pasul 7Bullet4
    • Acordați un medicament pentru alergia copilului dumneavoastră.
  • sfaturi

    • Încercați să evitați să mergeți în locuri cu multe pisici.
    • Plantele sunt un bun substitut pentru pisica.
    • Dacă copilul vrea într-adevăr o pisică, încercați să cumpărați un animal umplute care să imite un animal adevărat, atâta timp cât nu este alergic la ele.

    avertismente

    • PĂSTRAȚI-VĂ DE REMEDIERE! Discutați cu medicul înainte de a începe și cereți-i să recomande unul potrivit pentru copilul dumneavoastră.
    • De asemenea, încercați să evitați găsirea unei case foster pentru pisica ta singură. Oamenii pot încerca să vă păcălească și apoi să vă rănească animalul iubit. În schimb, duceți-l la un adăpost sau dați-l unei cunoștințe.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să știți dacă copilul dumneavoastră este alergic la glutenCum să știți dacă copilul dumneavoastră este alergic la gluten
    Cum să adoptați o pisicăCum să adoptați o pisică
    Cum de a ajuta o pisica să nu vomezeCum de a ajuta o pisica să nu vomeze
    Cum de a alege un animal de companieCum de a alege un animal de companie
    Cum sa preveniti o pisica de la urinare in casaCum sa preveniti o pisica de la urinare in casa
    Cum să rezolvați alergia la pisiciCum să rezolvați alergia la pisici
    Cum să faci o pisică în CioCum să faci o pisică în Cio
    Cum sa stii daca pisica ta a avut un accident vascular cerebralCum sa stii daca pisica ta a avut un accident vascular cerebral
    Cum sa stii daca pisica ta are constipatie de abdomenCum sa stii daca pisica ta are constipatie de abdomen
    Cum sa stii daca o pisica este stresataCum sa stii daca o pisica este stresata
    » » Cum sa stii daca un copil este alergic la pisici
    © 2021 itholoinfo.com.com