itholoinfo.com.com

Cum să mărturisești păcatele

Căutați cu adevărat pocăință pentru toate păcatele voastre? Vrei iertarea lui Dumnezeu pentru toate greșelile tale? O mărturisire bună este tot ce aveți nevoie.

pași

Imagine intitulată Confesiuni păcate Pasul 1
1
Examinează-ți conștiința. Acest lucru este deosebit de important pentru vremurile când ați ales în mod conștient și deliberat păcatul.
  • Imagine intitulată Confesiuni păcate Pasul 2
    2
    Du-te la biserica ta. Amintiți-vă să mergeți atunci când preotul este disponibil să audă mărturisirea voastră.
  • Imagine intitulată Confesiuni păcate Pasul 3
    3
    Mărturisește. Raportați-vă toate păcatele - mari și mici - pentru a vă aminti că ați comis.
  • Imagine intitulată Confesi păcatele Pasul 4
    4
    Stabiliți că aceste păcate nu trebuie să fie ceea ce sunteți sau ce faceți și să le respingeți.


  • Imagine intitulată Confesiuni păcate Pasul 5
    5
    Rezolva în inima ta sau în interiorul tău că îți pare rău și nu vei mai păcătui din nou.
  • Imagine intitulată Confesiuni păcate Pasul 6
    6
    Ascultă preotul. El îți va absolvi toate păcatele și îți va spune cât de mult te iubește Domnul. Apoi el va determina unele rugăciuni ca penitență.
  • Imagine intitulată Confesi păcatele Pasul 7
    7
    Vei lăsa confesionarul cu toate păcatele tale iertate.
  • sfaturi

    • În general, atunci când se face mărturisirea, preotul va cere să te rogi Legea pocăinței Dumnezeul Meu, regret cu toată inima mea să te-am jignit, pentru că ești atât de bun și un fel. Îți promit, cu grația ta, să te strădui să fii bun. Doamne, milă! Domnul meu Iisus Hristos, Dumnezeu și om adevărat, Creatorul și Răscumpărătorul meu: pentru că tu ești Tu cine ești, binele suprem și demn de a fi iubit mai presus de toate lucrurile, și pentru că te iubesc și eu estimez, ma cantareste, Doamne, cu toată mea inima, de Vos au jignit - și cântărește mi-au pierdut cerul și iadul meritat - și propun ferm, ajutat cu ajutorul harului tău, corectați-mă și nu Vos face jignesc. Sper să obțin iertarea păcatelor mele prin mila Ta infinită. Amin.
    • Mărturisirea este un sacrament atât în ​​bisericile catolice, cât și în bisericile ortodoxe. Cu toate acestea, un preot sau pastor al unei biserici necatolice poate, de asemenea, să ofere, dacă este necesar, un sfat spiritual.

    avertismente

    • Când mărturisiți, raportați "toate" păcatele și nu omiteți pe oricare dintre ele în mod intenționat, sau Dumnezeu nu va ierta niciuna dintre ele.

    Materiale necesare

    • Un rozariu.
    • O carte de rugăciune.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să-l accepți pe Hristos ca Mântuitorul tăuCum să-l accepți pe Hristos ca Mântuitorul tău
    Cum sa iubesti pe Isus asa cum te iubesteCum sa iubesti pe Isus asa cum te iubeste
    Cum să vă întâlniți pe Isus ca Salvator personalCum să vă întâlniți pe Isus ca Salvator personal
    Cum să faci o rugăciune frumoasă lui DumnezeuCum să faci o rugăciune frumoasă lui Dumnezeu
    Cum să faci o mărturisire bună în Biserica CatolicăCum să faci o mărturisire bună în Biserica Catolică
    Cum să te duci în ceruri (creștinism)Cum să te duci în ceruri (creștinism)
    Cum să te supui lui DumnezeuCum să te supui lui Dumnezeu
    Cum să te rogi în diferite moduri de a fi creștinCum să te rogi în diferite moduri de a fi creștin
    Cum să-l întrebi pe Dumnezeu pentru cevaCum să-l întrebi pe Dumnezeu pentru ceva
    Cum să ceri iertare lui DumnezeuCum să ceri iertare lui Dumnezeu
    » » Cum să mărturisești păcatele
    © 2021 itholoinfo.com.com