itholoinfo.com.com

Cum să invitați persoana pe care doriți să o părăsiți în cinci minute

Poate fi înfricoșător să inviți pe cineva care vă place să meargă la o întâlnire. Ați putea fi îngrijorat de a fi respins sau chiar dacă persoana ar râde în față. Ideea este că dacă nu încerci să nu știi niciodată. În viața va exista întotdeauna momente în care trebuie să își asume riscuri pentru a vedea, prin urmare, ceea ce poate invita persoana care vă place în cinci minute este o modalitate foarte bună de a obține adrenalina de funcționare și de a activa încrederea în speranța unui răspuns pozitiv.

pași

Metoda 1
Repetați ce veți cere

Imagine cu titlul Întrebați-vă să vă distrugeți în cinci minute Pasul 1
1
Încercați mai întâi. Luați o oglindă, priviți-vă în ochi și spuneți ceva pasionat. Vorbiți ca și cum ați vorbi cu persoana care vă place.

Metoda 2
Se pregătește

Imagine cu titlul Întrebați-vă să vă distrugeți în cinci minute Pasul 2
1
Purtați haine se răcească. Acest lucru nu este doar pentru a impresiona persoana care va intereseaza - este, de asemenea, despre a va oferi increderea de a ramane ferm pentru ca stiti ca doriti sa faceti o impresie buna. Petreceți hainele, alegeți hainele care vă plac cel mai bine și îmbrăcați-le bine cu ele.

Metoda 3
Invită persoana care vă place

Imagine cu titlul Întrebați-vă să vă distrugeți în cinci minute Pasul 3
1
Așteptați un moment oportun. Este o idee bună să întâlniți persoana care vă place când este singură sau cu puțini oameni. Întrebați pe cineva în fața unui grup de oameni, nu numai pune presiune pe tine dar, de asemenea, constrânge persoana și ea este de natură să răspundă în mod opus așa cum ați dori. Nu vrei să forțezi persoana să spună da atunci când poate avea întrebări sau să facă persoana să spună nu doar pentru că arată misto în fața oamenilor.
  • Imagine cu titlul Întrebați-vă să vă distrugeți în cinci minute Pasul 4
    2


    Începeți o conversație. Du-te la persoana și spune ceva drăguț și amuzant. De exemplu: "Hei, nu te-am mai văzut de ceva vreme, aproape că ți-am pus fotografia pe posterele dispărute". Lasă persoana să răspundă.
  • Imagine cu titlul Întrebați-vă să vă distrugeți în cinci minute Pasul 5
    3
    Obțineți punctul. Uita-te persoana în ochi și spune exact acele cuvinte, „Mă întrebam dacă ești cu cineva, pentru că eu sunt mereu liber și îmi place să ai ca prietenul meu / mea (a).“
  • Imagine cu titlul Întrebați-vă să vă distrugeți în cinci minute Pasul 6
    4
    În funcție de persoană, poate doriți să fiți un pic mai vag, mai ales dacă există alți oameni în jur. Nu are nici un rost să te jenești pe amândoi dacă persoana spune că nu.
  • Imagine cu titlul Întrebați-vă să vă distrugeți în cinci minute Pasul 7
    5
    Dacă persoana care vă place spune da, fi fericit. Spuneți că sunteți într-adevăr mulțumiți și întrebați dacă este un moment potrivit pentru a stabili o întâlnire.
  • Imagine intitulată Întreabă-ți zdrobirea în cinci minute Pasul 8
    6
    Dacă persoana spune că nu are niciun interes, mulțumește-le că a luat în considerare invitația. Evitați tantrums, kicking sau plâns. Uită-te puternic, fii puternic și fă-o să pară că ești bine cu răspunsul. În interiorul dvs. ați fost terminat de către persoană, dar arătați partea bună. La urma urmei, persoana vă poate evalua reacția și poate avea nevoie de ceva timp să vă gândiți la invitația dvs. Dacă arătați că aveți curaj și sunteți conștienți de propria valoare, aceasta ar putea fi suficientă pentru a vă face să vă răzgândiți mai târziu.
  • sfaturi

    • Flirta un pic nu doare.
    • Păstrați lucrurile la nivelul obișnuit când invitați persoana.

    avertismente

    • Nu acționați blocați sau apropiați de persoana care vă interesează. Poate ești nervos, dar asta nu-i o scuză pentru a fi arogant.
    • Nu sângera dacă persoana spune da sau nu. Stai calm, mulțumesc și spune ceva frumos ca „Poate o altă zi, ești o persoană minunată“ sau doar un simplu „Vă mulțumesc pentru luarea în considerare mine“ și se lasă așa.
    • Nu face glume ciudate.
    • Nu exagerați atunci când vă îmbraciți, faceți machiaj etc. Și nu încercați să fiți pe cineva, nu doar pentru a impresiona persoana.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să inviți un băiat să plece chiar dacă se temeCum să inviți un băiat să plece chiar dacă se teme
    Cum să nu te comporți ca un idiot lângă persoana care îți placeCum să nu te comporți ca un idiot lângă persoana care îți place
    Cum să știți dacă pasiunea ta îi place o altă persoanăCum să știți dacă pasiunea ta îi place o altă persoană
    Apelarea pe cineva pentru a ieși prin mesaj textApelarea pe cineva pentru a ieși prin mesaj text
    Cum să chemi o fată să pleceCum să chemi o fată să plece
    Cum să obțineți o întâlnireCum să obțineți o întâlnire
    Cum să inviți pe cineva să facă cevaCum să inviți pe cineva să facă ceva
    Cum de a invita o scoala sa pleceCum de a invita o scoala sa plece
    Cum să inviți o fată să plece fără a comite greșeli comuneCum să inviți o fată să plece fără a comite greșeli comune
    Cum să recâștigeți încrederea cuivaCum să recâștigeți încrederea cuiva
    » » Cum să invitați persoana pe care doriți să o părăsiți în cinci minute
    © 2021 itholoinfo.com.com