itholoinfo.com.com

Cum de a desena un web alimentar

Frustrați de un loc de muncă școlar, deoarece nu vă puteți aminti diferența dintre lanțul alimentar și o rețea alimentară? Permiteți-mi să vă reînvie memoria ...

conținut

pași

Imagine intitulată Desenați un web al produselor alimentare Pasul 1
1
Faceți o listă a organismelor pe care trebuie să le aveți pe web. În acest exemplu, vom folosi iarba, lăcusta, o vacă, o pasăre, o vulpe și un om.
  • Imagine intitulată Desenați un web alimentelor Pasul 2
    2
    Luați o foaie de hârtie și scrieți numele producătorului dvs. la bază. Apoi scrieți animalele care se hrănesc cu producătorul și în cele din urmă cu carnivorele.
  • Imagine intitulată Desenați un web pentru alimente Pasul 3


    3
    Desenați săgeți care indică transferul de energie între organisme - cu alte cuvinte, trageți săgeți pentru a arăta cine alimentează de la cine. Apoi, în exemplul meu, aș desena o săgeată de la iarbă la lăcustă și una la vacă. Din lăcustă se va trage o săgeată pentru pasăre, etc.
  • Imagine intitulată Desenați un web pentru alimente Pasul 4
    4
    Denumiți-vă munca. În exemplul meu, ar putea fi numit "The Web Food of a Farm", sau ceva. Alte nume pot fi Aquatic Food Web, Forest Food Web, etc.
  • Imagine intitulată Desenați un web alimentelor Pasul 5
    5
    Livrați lucrarea. Sper că veți obține note maxime.
  • sfaturi

    • Puteți înlocui cuvintele pentru fotografii dacă preferați (cu excepția titlului).
    • Rețineți: un lanț alimentar are nevoie de cel puțin un producător, doi erbivore și mai mulți prădători (trei sau mai mulți).
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să pregătești alimente buneCum să pregătești alimente bune
    Cum să pregătiți un lăcustă cremosCum să pregătiți un lăcustă cremos
    Cum de a desena o vacăCum de a desena o vacă
    Cum de a desena o pasăre furiosCum de a desena o pasăre furios
    Cum de a desena un lăcustăCum de a desena un lăcustă
    Cum de a desena o pasăre simplăCum de a desena o pasăre simplă
    Cum să desenezi o pasăre de desene animateCum să desenezi o pasăre de desene animate
    Cum să hrănești un lăcustăCum să hrănești un lăcustă
    Cum să capturați un lăcustăCum să capturați un lăcustă
    Cum să ai grijă de un lăcustăCum să ai grijă de un lăcustă
    » » Cum de a desena un web alimentar
    © 2021 itholoinfo.com.com