itholoinfo.com.com

Cum să solicitați un număr de telefon

Solicitarea numărului cuiva este înfricoșătoare. Vă este frică de respingere și este nevoie de flirt la un nivel complet diferit. Dacă este greu să îndrăznești să ceri numărul de telefon al cuiva, nu dispera. Chiar și cei mai buni și cei mai încrezători majorete au avut vreodată probleme cu același lucru.

pași

Imaginea intitulată Cereți un număr de telefon Pasul 1
1
Abordați persoana de la care doriți numărul. Dacă v-ați cunoscut mai înainte, folosiți numele ei pentru a vă apropia. "Bună, Isabel, ce mai faci?"Dacă nu o cunoști, întreabă pe cineva pe care-l știi să-ți prezinți.
  • Imaginea intitulată Cereți un număr de telefon Pasul 2
    2
    Începeți o conversație cu ea. Acest lucru funcționează dacă ați fost sau nu deja introdus. Nu încercați să impresionați și să fiți foarte drăciți, ci să fiți voi înșivă.
  • Imaginea intitulată Cereți un număr de telefon Pasul 3
    3
    Păstrați lucrurile calme, prietenoase, dar scurte. Nu vrei să-i monopolizezi timpul.
  • Imaginea intitulată Cereți un număr de telefon Pasul 4
    4
    Încheiați conversația spunând următoarele: - Nu vreau să-mi iau prea mult timp. Pot să te sun cândva să mai vorbesc?
  • Imaginea intitulată Cereți un număr de telefon Pasul 5
    5


    Continuă să acționezi! Dacă persoana dorește să rămână și să vorbească mai mult, să se țină seama de cererea dumneavoastră. Nu întrerupeți conversația, întrebați numărul ei și rămâneți aproape.
  • Imaginea intitulată Cereți un număr de telefon Pasul 6
    6
    Sunați-o în câteva zile, chiar dacă este doar să lăsați un mesaj care să spună: "Bună, vroiam să spun cât de rece a fost ziua aceea, sper să te revăd. Voi încerca să te sun din nou, dar e liber să mă suni.
  • Imaginea intitulată Cereți un număr de telefon Pasul 7
    7
    Asigurați-vă că vă lăsați numele și numărul dvs. de telefon.
  • Imaginea intitulată Cereți un număr de telefon Pasul 8
    8
    Continuați să zâmbiți în caz de respingere și spuneți-i: "Bine, îți dau numărul meu. Mi-ar plăcea să vorbesc din nou cu tine.
  • Imaginea intitulată Cereți un număr de telefon Pasul 9
    9
    Dă-i numărul și numele tău scrise cu precizie în ceva vizibil, ca într-un șervețel colorat. Nu utilizați o chitanță veche din portofel.
  • sfaturi

    • Continuați - nu veți avea niciodată succes dacă nu încercați.
    • Dacă ea îți dă numărul ei, nu se îndepărtează imediat, stai cu ea pentru un timp, apoi spune ceva de genul „am venit aici, am să te sun. La revedere“ sau „Ei bine, voi întoarce aici pe stânga. O să te sun. La revedere.
    • Un compliment este întotdeauna bun pentru a duce la o conversație. Dar fii sincer. Nu spuneți că vă plac pantofii ei verzi, dacă le găsiți oribili.
    • Oferiți-vă numărul în loc să cereți acest lucru. Femeile se simt mai sigure prin faptul că nu le dau numărul altora. De asemenea, puteți să-i întrebați numărul prin glumă, apoi să spuneți: "Oh, asta-i a mea".
    • De asemenea, puteți solicita primul e-mail. Deoarece acest lucru este oarecum mai puțin amenințător, unii oameni sunt de acord să schimbe adrese de e-mail. Deci, atunci când scrieți e-mail ei, puteți spune „În timp ce scrieți un e-mail, includeți numărul de articol, de asemenea.“ Mulți oameni care nu ar da numărul de telefon primul poate da după ce au fost deja angajate da alte informații.
    • Dacă nu aveți numere de telefon pentru mulți prieteni, puteți să le cereți primul număr, apoi să mergeți la ea și să spuneți: "Hei, vă rog să-ți pun numărul de telefon al fiecăruia, pot și eu pe a ta?"
    • Dacă e un băiat și știi că te place, cere-i să te ducă acasă - dacă spune că nu, "nu fii trist" - probabil că se grăbește.

    avertismente

    • Dacă vrei cu adevărat numărul cuiva, întreabă-te "pe tine însuți". Solicitarea numărului cuiva pentru un prieten, dacă nu sunteți foarte aproape, poate fi nepoliticos și ciudat.
    • Dacă un copil vă dă într-adevăr numărul său, este o idee proastă dacă îl cereți să scrie în mână, pe braț etc. sau orice loc care poate fi spălat în baie, cu excepția cazului în care este ultima dvs. soluție.
    • Nu cereți numărul cuiva dacă este pentru un prieten. Acest lucru este nepoliticos si vei ruina doar sansele prietenului tau de a vedea daca persoana ii place sau nu.
    • Nu este scris nicăieri că o persoană cu care vorbești trebuie să-i dea numărul. Nu întrebați de mai multe ori și lăsați-o singură dacă spune că nu.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să dezactivați un telefon mobilCum să dezactivați un telefon mobil
    Cum să vă schimbați numărul de telefon în Yahoo MessengerCum să vă schimbați numărul de telefon în Yahoo Messenger
    Cum să trimiteți un e-mail unui telefon mobilCum să trimiteți un e-mail unui telefon mobil
    Cum să păstrați numărul dvs. de telefon vechiCum să păstrați numărul dvs. de telefon vechi
    Cum să vă ascundeți numărul de telefon pe un iPhoneCum să vă ascundeți numărul de telefon pe un iPhone
    Urmărirea locației unui număr de telefonUrmărirea locației unui număr de telefon
    Cum să obțineți numărul de telefon al unei feteCum să obțineți numărul de telefon al unei fete
    Cum să luați telefonul cuivaCum să luați telefonul cuiva
    Cum sa faci o fata Intreaba-ti numarulCum sa faci o fata Intreaba-ti numarul
    Cum să ceri telefonul unui băiat (numai pentru fete)Cum să ceri telefonul unui băiat (numai pentru fete)
    » » Cum să solicitați un număr de telefon
    © 2021 itholoinfo.com.com