itholoinfo.com.com

Cum să reiați prietenia cu un prieten pierdut de mult timp

Ai fost prieteni, prieteni buni. Nu ai pierdut legătura cu el pentru că dorea, dar pentru că viața a rămas în cale, și săptămânile s-au transformat în luni sau poate ani. Cum poți să te întorci, să-ți găsești prietenul, să restabilești contactul și să reia prietenia? Este posibil?

Este posibil da, dar uneori durează puțin timp și răbdare.

pași

Imagine intitulată Reluați o prietenie cu un prieten pierdut de mult Pasul 1
1
Găsește-ți prietenul. Mai intai trebuie sa-ti localizezi prietenul daca ai pierdut contactul. Poate că sa mutat acasă după terminarea facultății și se află într-o stare diferită. Gândiți-vă bine la prietenul dvs. și folosiți fiecare detaliu pe care îl puteți aminti să-l găsească. Internetul este o resursă incredibilă - dacă îți poți aminti un nume secund sau inițial, este un început bun. Dacă vă puteți aminti ce stare a fost, începeți-vă - s-ar putea să vă costă argint, dar cât de mult merită să aveți înapoi prietenul în viața voastră? Pentru mai multe sfaturi, citiți Cum să găsiți o persoană.
  • Imagine intitulată Reluați o prietenie cu un prieten pierdut de mult Pasul 2
    2
    Faceți contactul. Aceasta este partea dificilă. Când aveți informațiile de contact și sunteți în mod rezonabil sigur că sunteți persoana potrivită, contactați-l. Acest lucru este mai ușor dacă aveți adresa de domiciliu, adresa de e-mail sau numărul de telefon. În funcție de modul în care ați lăsat lucrurile, este o idee bună să decideți pe baza tonului ultimei dvs. întâlniri:
    • Au plecat: Dacă tocmai ați plecat, încercați calea cea mai directă de a contacta. Utilizați numărul de telefon sau e-mailul. Nu uitați să trimiteți e-mailul cu o Confirmare de livrare - care vă trimite o notificare atunci când e-mailul este livrat. Dacă nu primiți niciodată o confirmare, această adresă de e-mail este probabil blocată și va trebui să apelați Planul B - telefonul.
    • A promis să scrie: Folosiți e-mail. Trimiteți o scurtă notă care vă amintește prietenului dvs. cine sunteți și întrebați dacă faceți contact cu persoana potrivită. Încercați ceva de genul: "Am fost pe un site pentru a vă întâlni cu prietenii și v-am văzut numele. Vreau să fiu sigur că am găsit persoana potrivită - am fost împreună cu echipa de înot, nu-i așa? numele ma facut sa ma simt instantaneu atat de vinovat si putrezit ca am pierdut contactul - raspundeti la acest e-mail, asa ca stiu ca esti tu! Mi-ar placea sa il pastrez la curent cand poti! " Țineți mesajul luminoasă și distractiv și amintiți-vă - nu vă suprasolicitați: prietenul dvs. nu a făcut-o tu! Asta nu înseamnă că nu-i pasă - situația este la fel ca a ta.
    • Au încheiat lucrurile prost: băieți ați avut un argument și ați dispărut în termeni rău, dar acum doriți să remediați lucrurile. Acest lucru este mai dificil, dar dacă sunteți dispus să achite prietenului său orice vină existent pentru ceea ce sa întâmplat, să accepte vina pe care le-ar putea avea chiar și lasă trecutul în urmă, șansele de succes sunt bune.
      • Puteți să întrebați dacă sa întâmplat ceea ce sa întâmplat: trimiteți mai întâi o scrisoare prin poștă, pentru ca posibila stânjenire să fie privată: "Dragă Sandra: Este de neclintit de câte ori m-am gândit la tine de-a lungul anilor. Nu am fost niciodată în stare să vă las în urmă, chiar dacă am scăpat într-un mod atât de rău și am regretat că tot timpul m-am gândit la asta. am fost un prieten atât de important și minunat, există o cale de a lăsa trecutul în urmă? Mi-e dor de tine, te iubesc și te vreau înapoi - te rog să mă suni sau să-mi trimită un e-mail: 5555 / [email protected] Sper că poți să ierți și să uitați - asta am făcut și tot ce-mi pasă vă văd din nou. Vă mulțumesc, Helena. "
      • Dacă a trecut destul timp, pur și simplu nu se întâmplă nimic ca de obicei este cel mai bun mod. Dacă decizi că sunt ape trecute, de obicei sunt. Doar salutați și întrebați ce este nou în viața unei persoane.
  • Imagine intitulată Reluați o prietenie cu un prieten pierdut îndelung Pasul 3
    3
    Sunați-vă prietenul. Așteptați cel puțin o săptămână după trimiterea scrisorii sau a e-mailului pentru a marina, mai ales dacă rămas bun. Dacă nu ați auzit nimic până la 10 zile mai târziu, încercați să sunați la telefon. În cazul unui rămas bun rău, este probabil cel mai bine să sunați într-un moment când prietenul tău nu va fi acasă. Apoi, puteți lăsa un mesaj de voce vesel și scurt, pe care sperăm că îl va convinge pe prietenul dvs. că sunteți serios în legătură cu reluarea contactului și de ai fi chemat. Sugestii: "Bună ziua, aceasta este Helena Silva și caut Sandra Vieira, eu sunt - Helena! Sper că am găsit numărul potrivit - dacă nu, te rog să faci pe cineva să sune 5555-5555 Dacă nu-mi spui că este numărul greșit, probabil, voi păstra sâcâie pe cineva, atunci vă rugăm să-mi spuneți dacă nu am găsit Sandra. Dar dacă ea ... Sandra, am dor de tine, te rog să mă sunați! Bine , la revedere 5555-5555! Este cam amuzant, vă identifică persoana și persoana pe care doriți să o întâlniți. Lăsați numărul dvs. la început și la sfârșit. Acest lucru este important - în cazul în care persoana nu se poate scrie în jos atât de ori, ea poate pune mesajul pentru a juca din nou, știind că numărul lor este doar începutul și nu va avea nevoie să audă din nou, tot ce ai spus. Desigur, dacă mai târziu primiți un mesaj care vă spune că sunteți nu ați găsit persoana potrivită, va trebui să începeți de la început pentru a vă întâlni din nou pe prietenul dvs.


  • Imaginea intitulată Reluați o prietenie cu un prieten pierdut de mult Pasul 4
    4
    Permiteți-i timp prietenului tău să creadă din prietenie din nou. După o lungă absență, este dificil pentru oameni să se reconecteze deoarece au simțit durerea pierderii înainte. Uneori este nevoie de mult efort din partea dvs. și s-ar putea să vă simțiți că sunteți singura persoană care lucrează pentru a restabili relația. Acesta este pericolul pe care îl puteți găsi. Prietenul tău poate fi greu să aibă încredere în prietenie - și dacă reia prietenia, doar pentru a te vedea când pleci din nou? Dă prietenului tău timp să creadă în dragostea lui neîncetată pentru el.
  • Imagine intitulată Reluați o prietenie cu un prieten pierdut de mult Pasul 5
    5
    Faceți contact frecvent devreme în întoarcerea prieteniei. Când ați făcut primul contact, sperăm că lucrurile vor deveni mai ușoare. Unii prieteni sunt luați cu ușurință, ca și când nu ar fi fost niciodată o pauză. Unii au nevoie de mai multă muncă și s-ar putea să simțiți că prietenul tău este precaut când vorbești, fără să-ți spună totul. E în regulă. Mai ales dacă este cazul, contactați frecvent. Sunați o dată pe săptămână - aflați când este un moment bun pentru el să vorbească puțin. Dacă are 10 minute, vorbește timp de 10 minute. Dacă are o oră, vorbește o oră. Permiteți-vă timp să vă restaurați încrederea unul în celălalt.
  • Imagine intitulată Reluați o prietenie cu un prieten pierdut îndelung Pasul 6
    6
    Asigurați-un contact regulat. Intrați într-un ritm, voi doi puteți avea încredere când săptămânile și lunile trec. Trimite-mi un e-mail doar pentru a spune că mă gândeam la el, cu o glumă sau altceva. Sunați cel puțin în fiecare lună. Întâlnește-mă dacă locuiești aproape. Adăugați-l la rețeaua socială preferată (MySpace, Facebook etc.) și postați fotografii recente. Să vă împărtășiți viața în mod regulat va păstra prietenia în viață când v-ați întâlnit din nou.
  • sfaturi

    • Duceți-vă la filme, luați cafea, faceți un angajament împreună - ori de câte ori prietenul dvs. are timp să petreacă cu dvs., faceți-o, indiferent cât de ciudat vă puteți simți la început.
    • Acționați ca și când totul este normal, minunat și minunat. În curând, prefaceți-vă că vă relaxați cu prietenul dvs. vă va ajuta să vă simțiți confortabil din nou. Acest lucru poate dura ceva timp, în funcție de situație.
    • Nu ezitați să lăsați problemele trecutului să rămână în trecut. Când le-ați recunoscut și ați vorbit puțin despre ei, lăsați-i în urmă.
    • Nu ezitați să vorbiți și să vă confruntați cu problemele pe care le-ați avut - dar nu discutați despre ele.

    avertismente

    • Nu vorbiți despre probleme vechi, cu intenția de a face pe prietenul tău să recunoască în cele din urmă că nu tu erai greșit. Nu va funcționa. Prietenul său a trăit fără tine tot acest timp - dacă se dovedesc a fi un ticălos pentru a vorbi despre lucruri stupide au fost mai bine nespuse stanga, te va lăsa în cel mai scurt timp, și toate eforturile tale vor fi fost pentru nimic.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să accepți prietenii prietenului tăuCum să accepți prietenii prietenului tău
    Cum să ajuți un prieten care a avut o inimă spartăCum să ajuți un prieten care a avut o inimă spartă
    Cum să spui la revedere celui mai bun prieten care se schimbăCum să spui la revedere celui mai bun prieten care se schimbă
    Cum să găsești un prieten vechiCum să găsești un prieten vechi
    Cum să te ocupi de prietena unei prieteneCum să te ocupi de prietena unei prietene
    Cum să te ocupi de prietenul prietenului tăuCum să te ocupi de prietenul prietenului tău
    Cum să te descurci cu un prieten care îți place prietenul tăuCum să te descurci cu un prieten care îți place prietenul tău
    Cum să recunoașteți un prieten toxicCum să recunoașteți un prieten toxic
    Cum sa faci un prietenCum sa faci un prieten
    Cum să taie relațiile cu un prieten falsCum să taie relațiile cu un prieten fals
    » » Cum să reiați prietenia cu un prieten pierdut de mult timp
    © 2021 itholoinfo.com.com