itholoinfo.com.com

Cum sa iubesti pe altii

Dragostea este mai mult decât un sentiment. E o atitudine. Dragostea este o acțiune. Dragostea este o alegere. Când vă placeți dezinteresat, experiența satisfacției cele mai profunde și satisfăcătoare în relațiile personale.

conținut

pași

Extindeți-vă înțelegerea. Definiția ta de dragoste poate fi foarte îngustă. Dragostea este mai mult decât un sentiment bun sau romantism. S-ar putea spune, „Îmi place înghețata I Love însoțitorul meu Îmi place destul de familia mea și de a lucra în fiecare zi pentru a le menține Sunt compasiune față de rău oamenilor, așa că fac partea mea pentru a atenua suferința și ... nedreptate în lume ". Nu trebuie să fii de acord cu cineva să acționezi cu atenție. Nu trebuie să fiți atrași de cineva pentru a arăta o atitudine iubitoare.

Imaginea intitulată Dragoste Altele Pasul 1
Poza intitulată Dragoste Altele Pasul 2
1
Reglați unghiul de perspectivă. Nu e vorba de tine. Dragostea îi motivează pe oameni să se sacrifice pentru ceilalți, fără a aștepta vreun beneficiu personal. Nu te mai gândi egoist. Uită-te la nevoile altora și apoi faceți parte pentru a satisface nevoile oamenilor.
  • Poza intitulată Dragoste Altele Pasul 3
    2


    Localizați sursa iubirii. Puteți iubi ceva pentru că este o sursă de plăcere. Puteți simți devotamentul față de cineva pentru că vă bucurați de compania sa. Simpatia și compasiunea sunt fundamentele iubirii pentru oamenii care trăiesc în circumstanțe dificile. Empatia este un punct de plecare pentru iubire, deoarece identificați valoarea altor cetățeni de pe această planetă. Dragostea poate începe ca o expresie personală a recunoștinței pentru binecuvântările primite și pentru dorința voastră de a împărtăși aceste binecuvântări. Credința și devotamentul spiritual sunt surse puternice de iubire.
  • Imaginea intitulată Dragoste Altele Pasul 4
    3
    Exprimați-vă dragostea. Găsiți cuvintele și acțiunile de iubire potrivite. Învață să vorbești cuvinte de binecuvântare în loc de critici. Distribuiți resursele dvs. unei persoane aflate în dificultate. Alăturați-vă comunității dvs. de credință. Oferiți cadouri și efectuați acte atente fără motivație suplimentară.
  • Poza intitulată Dragoste Altele Pasul 5
    4
    Acceptați înșelăciunea. Nu toată lumea vă va răsplăti dragostea. Acesta nu este un eșec. Scopul tău nu este ca întreaga lume să te iubească, dar poți să iubești întreaga lume.
  • sfaturi

    • Amintiți-vă că dorința voastră de a iubi pe alții spune ceva despre voi - că puteți fi fericit să dați dragoste la fel de mult ca să o primiți.
    • Începeți prin a iubi pe alții pentru slăbiciunile și dezavantajele dvs. și nu pentru punctele forte. Faceți acest lucru în mod conștient și niciodată nu veți rămâne fără motive să iubiți pe alții.
    • Cum sa iubesti pe altii? Aceasta nu este problema principală. Chestia e că trebuie să te iubesti mai întâi. Iubirea altora este ca și cum te-ai iubi. Cel care este bun vede întotdeauna întreaga lume ca și bun.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să-ți iubești părințiiCum să-ți iubești părinții
    Cum sa iubesti o persoanaCum sa iubesti o persoana
    Cum sa iubesti pe Isus asa cum te iubesteCum sa iubesti pe Isus asa cum te iubeste
    Cum sa iubesti pe DumnezeuCum sa iubesti pe Dumnezeu
    Cum sa gasesti dragosteCum sa gasesti dragoste
    Cum să-ți iubești iubitulCum să-ți iubești iubitul
    Cum să demonstreze că-ți iubești partenerulCum să demonstreze că-ți iubești partenerul
    Cum să uitați dragostea vieții voastreCum să uitați dragostea vieții voastre
    Cum sa faci pasiunea ta Te iubescCum sa faci pasiunea ta Te iubesc
    Cum sa primesti dragosteCum sa primesti dragoste
    » » Cum sa iubesti pe altii
    © 2021 itholoinfo.com.com