itholoinfo.com.com

Cum să vorbești despre dragoste în ebraică

Cuvântul dragoste din ebraică este rostit în moduri diferite, în funcție de sex și de context. Acest articol explică cum să știi ce să spui, cui și când.

pași

Imagine intitulată Spuneți dragostea în ebraică Pasul 1
1
Aflați cuvintele pentru dragoste în ebraică.
  • Substantivul "iubire" în ebraică este ahavah, pronunțat d ah-hah-vah.
  • Verbul "de a iubi" este puțin diferit. Se schimbă în funcție de genul tău și dacă spui "te iubesc", se schimbă în funcție de sexul persoanei cu care vorbești.
    • Pentru ca o femeie să spună "Îmi place", ar fi Ani Ohev et (ah-nee oh-hev-et).
    • Pentru ca un om să spună "Îmi place", ar fi Ani Ohev et (ah-nee oh-hev).
  • Imagine intitulată Spuneți dragostea în ebraică Pasul 2
    2
    Spune "Te iubesc". De aici, trebuie să declanșezi "te" la propoziție, deoarece deja știi cum să spui "Îmi place". Iată câteva modalități de a spune, în funcție de sexul dvs.:
    • Pentru o femeie care vorbește unui bărbat: Ani ohevet otcha (ah-nee oh-hev-et ot-kha)
    • Pentru un bărbat care vorbește unei femei: Ani ohev otach (ah-nee oh-hev ot-akh)
    • Pentru o femeie care vorbește unei femei: Ani ohevet otach (ah-nee oh-hev-et ot-akh)
    • Pentru un om care vorbește unui om: Ani ohev otcha (ah-nee oh-hev ot-kha)
  • Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum se instalează tastatura ebraică în WindowsCum se instalează tastatura ebraică în Windows
    Cum de a atrage femeileCum de a atrage femeile
    Cum de a afla dacă o persoană este bărbat sau femeieCum de a afla dacă o persoană este bărbat sau femeie
    Cum să-ți dorești o zi de naștere fericită în ebraicăCum să-ți dorești o zi de naștere fericită în ebraică
    Cum să spun "Bonito" în spaniolăCum să spun "Bonito" în spaniolă
    Cum să spui "Te iubesc" în suedezăCum să spui "Te iubesc" în suedeză
    Cum sa spui "Pretty Woman" in spaniolaCum sa spui "Pretty Woman" in spaniola
    Cum să spun mulțumiri în ebraicăCum să spun mulțumiri în ebraică
    Cum să spun bună dimineață, bună după-amiază, noapte bună și să ai o zi bună în ebraicăCum să spun bună dimineață, bună după-amiază, noapte bună și să ai o zi bună în ebraică
    Cum să spui dragostea în thailandezăCum să spui dragostea în thailandeză
    » » Cum să vorbești despre dragoste în ebraică
    © 2021 itholoinfo.com.com