itholoinfo.com.com

Cum să vă actualizați mesajul de e-mail către PayPal

PayPal a devenit principalul mod de a plăti pentru locuri de muncă online sau pentru a trimite bani prietenilor sau familiei. Este simplu, rapid și necesită puțină cunoaștere a calculatoarelor. Fie că sunteți un student care solicită bani de la părinții dvs., fie un freelancer care trebuie să fie plătit de clienții dvs., PayPal este răspunsul. Întrebarea pe care mulți utilizatori o au este: cum îmi actualizez e-mailurile? Există multe motive pentru care trebuie să faceți acest lucru. Din fericire, puteți face acest lucru direct de pe site.

pași

Imagine intitulată Actualizați adresa dvs. de e-mail pe PayPal Pasul 1
1
Conectați-vă la contul dvs. PayPal. Accesați paypal.com prin browserul dvs. și conectați-vă folosind numele de utilizator și parola. Veți fi direcționat (ă) la pagina "Contul meu".
  • Pagina "Contul meu" este pagina pe care ați început-o când v-ați conectat în mod implicit. Dacă nu, faceți clic pe fila "Contul meu" din partea de sus a ecranului, chiar sub sigla PayPal.
  • Imagine intitulată Actualizați adresa dvs. de e-mail pe PayPal Pasul 2
    2
    Faceți clic pe "Profil". Sub "Contul meu" există o linie de butoane. Alegeți "Profil" și veți fi direcționat pe ecran cu informațiile dvs. personale.
  • Imagine intitulată Actualizați adresa dvs. de e-mail pe PayPal Pasul 3
    3


    Faceți clic pe "Actualizați" de lângă opțiunea "E-mail".
    • Dacă aveți doar un e-mail conectat la contul PayPal, ar trebui să îl vedeți imediat ce pagina se încarcă.
  • Imagine intitulată Actualizați adresa dvs. de e-mail pe PayPal Pasul 4
    4
    Faceți clic pe "Adăugați". În colțul din dreapta, va exista un buton gri care spune "Adăugați". Faceți clic pe acesta pentru a adăuga un nou e-mail în cont.
    • Puteți avea până la 8 e-mailuri conectate la un cont PayPal.
    • Veți vedea o casetă care afișează "Adresele de e-mail".
  • Imagine intitulată Actualizați adresa dvs. de e-mail pe PayPal Pasul 5
    5
    Introduceți noul e-mail pe care doriți să-l utilizați. Apoi dați clic pe "Salvați".
  • Imagine intitulată Actualizați adresa dvs. de e-mail pe PayPal Pasul 6
    6
    Reveniți la pagina "Actualizați e-mailurile". Veți vedea ambele e-mail-uri conectate.
    • Dacă doriți să faceți e-mailul nou adăugat, primar, faceți clic pe opțiunea de lângă acesta care afișează "Efectuați primar".
  • Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum de a adăuga un cont Paypal la un blogCum de a adăuga un cont Paypal la un blog
    Cum să ștergeți un cont PaypalCum să ștergeți un cont Paypal
    Cum să actualizați setările de notificare în PaypalCum să actualizați setările de notificare în Paypal
    Cum să înregistrați un cont de economii PayPalCum să înregistrați un cont de economii PayPal
    Cum se anulează o plată PayPalCum se anulează o plată PayPal
    Cum să vă dezabonați de la PayPalCum să vă dezabonați de la PayPal
    Cum de a configura Paypal pe un site webCum de a configura Paypal pe un site web
    Cum se creează un cont PayPalCum se creează un cont PayPal
    Cum să trimiteți bani în PayPalCum să trimiteți bani în PayPal
    Cum să știți dacă un cont PayPal este încă activCum să știți dacă un cont PayPal este încă activ
    » » Cum să vă actualizați mesajul de e-mail către PayPal
    © 2021 itholoinfo.com.com