itholoinfo.com.com

Cum să renunți la un băiat politicos

Când cineva te invită, nu știi cum să spui nu? Continuați să citiți pentru a afla ce să faceți.

pași

Imaginea intitulată Politely Turn Down a Guy Pasul 1
1
Înainte de a spune un singur cuvânt, gândiți-vă de ce nu doriți să întâlniți persoana respectivă, asigurați-vă că ați luat decizia.
  • Imaginea intitulată Politely Turn Down a Guy Pasul 2
    2
    Dacă tot nu vrei să ieși cu persoana, mulțumește-i pentru invitație și pentru timpul petrecut împreună.
  • Imaginea intitulată Politely Turn Down the Guy Pasul 3
    3
    Fii clară cu privire la decizia ta, dar nu trebuie să fii copleșitor de cinstit cu privire la motivele tale. "Îmi pare rău, dar nu cred că suntem compatibili" sau "Nu cred că vom avea o relație bună". Acestea sunt răspunsuri mult mai bune decât "Nu cred că ești atractiv" sau "Ești prea plictisitor". Nu există nici un rău în sentimentele oamenilor.
  • Imaginea intitulată Politely Turn Down a Guy Pasul 4


    4
    Nu spuneți că nu mai sunteți pregătiți pentru o relație sau că aveți deja un prieten. Aceasta ar putea determina o persoană să creadă că într-un alt context, veți fi interesat de ea.
  • Imaginea intitulată Politely Turn Down a Guy Pasul 5
    5
    Nu trebuie să explici de ce nu vrei să ieși cu cineva. Dacă persoana insistă, clarificați-vă că v-ați gândit deja și că trebuie să respingă problema și să meargă mai departe.
  • Imaginea intitulată Politely Turn Down the Guy Pasul 6
    6
    Dacă este un prieten, puteți întreba dacă puteți continua ca prieteni. Fii atent cu modul în care te exprimi, sau poate că nu se va renunța la idee.
  • sfaturi

    • Nu este nevoie să fii nepoliticos.
    • Amintiți-vă că cineva poate fi rănit, deci fiti politicoși.
    • Încercați să încheiați conversația cât mai pozitiv posibil.
    • Dacă știi pe cineva care găsește persoana interesantă sau atractivă, spune-i asta. S-ar putea să-l invite pe această persoană afară.

    avertismente

    • Nu fi nedrept, acesta este scopul acestui articol!
    • Dacă încearcă să o sărute, ai tot dreptul să spui nu. Nimic nu-i datorați nimănui și nimeni nu te poate face să crezi altfel. Amintiți-vă că spunând da sau nu este dreptul dvs.
    • Dacă sunteți nepoliticos într-un moment ca acesta, vă poate afecta reputația. Alți oameni pot renunța la dorința de a vă întâlni.

    Materiale necesare

    Materiale necesare

    • Aveți nevoie de maniere bune și de o minte educată.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum de a invita o fată să plece dacă ea deja dejaCum de a invita o fată să plece dacă ea deja deja
    Dându-mi o plecare într-un băiatDându-mi o plecare într-un băiat
    Cum sa faci un adolescent ca tineCum sa faci un adolescent ca tine
    Cum să nu cădem în dragoste prea mult pentru un băiatCum să nu cădem în dragoste prea mult pentru un băiat
    Cum să-i spui pe cineva care ești bisexualCum să-i spui pe cineva care ești bisexual
    Cum să dați un răspuns bunCum să dați un răspuns bun
    Cum să renunți la un băiat care te-a chemat să renunțiCum să renunți la un băiat care te-a chemat să renunți
    Cum să spui nu unei întâlniriCum să spui nu unei întâlniri
    Cum să spui cuiva pe care nu vrei să renunți din nouCum să spui cuiva pe care nu vrei să renunți din nou
    Cum sa spui ca nu doresti o relatie fara a rani o persoanaCum sa spui ca nu doresti o relatie fara a rani o persoana
    » » Cum să renunți la un băiat politicos
    © 2021 itholoinfo.com.com