itholoinfo.com.com

Cum sa faci o petrecere de schimb de haine

O petrecere de schimb de îmbrăcăminte poate fi o mulțime de distracție și o modalitate excelentă de a vă revigora garderoba. Iată câteva lucruri de știut înainte de a începe:

pași

Imaginea intitulată
1
Decideți data petrecerii dvs. și invitați pe toți cei care ar putea fi interesați și pe cine ați avea haine se răcească. Cel mai bun mod de a face acest lucru este cu un e-mail. În e-mail, face ca toată lumea să înțeleagă moralul petrecerii. De exemplu:

Bună, oameni de modă! Cred că am nevoie de niște haine noi, dar nu am vrut să cheltui bani, așa că am decis să fac o Îmbrăcăminte! Am vrut să fac asta după ce m-am uitat la garderoba mea și am realizat că am multe piese bune, dar nu mai vreau să le folosesc. Și unii dintre voi îl pot iubi! Dacă doriți, de asemenea, să vă schimbați garderoba, rezervați sâmbătă seara, începând cu ora 5:30. Aduceți cât mai multe haine pe măsură ce puteți - cu cât aduceți mai mult, cu atât va dura mai mult! Spălați și călcați toate articolele. Și, vă rog, confirmați!
  • Imaginea intitulată
    2
    Faceți trei grămezi de "valoare" pe podea sau pe masă. Împărțiți-vă între cele ieftine, ieftine și costisitoare.
  • Imaginea intitulată
    3
    Creați bilete pentru fiecare stivă - plus sau minus 20 pentru fiecare. Asigurați-vă că lăsați un spațiu pentru ca oamenii să-și pună numele. O idee bună este să alegeți culori diferite, una pentru fiecare grămadă.
  • Imaginea intitulată
    4
    Când oaspeții dvs. sosesc, fiecare persoană trebuie să-și plaseze articolele în stivă pe care o consideră potrivită. Pentru fiecare articol plasat, dați un bilet corespunzător și spuneți-i să îi puneți numele.
  • Imaginea intitulată Țineți o petrecere de modă swap Pasul 5
    5
    Când toți sosesc, cereți-i să pună biletele într-o cutie


  • Imaginea intitulată Țineți o petrecere de modă de schimbare Pasul 6
    6
    Puneți niște muzică plăcută pentru a vă ajuta la petrecere.
  • Imaginea intitulată
    7
    Luați caseta de bilete și scuturați-o. Luați unul dintre bilete (sau alegeți niște oameni aleatorii pentru a face acest lucru).
  • Imaginea intitulată
    8
    Fiecare bilet pe care îl primiți va avea un nume și o culoare. De exemplu, în cazul în care biletul spune ANA și MIDDLE, Ana poate lua ceva de la "jumătate ieftine" stiva.
  • Imaginea intitulată
    9
    Când Ana alege, se poate așeza și ciclul se repetă.
  • Imaginea intitulată
    10
    Dacă Ana alege ceva ce vrea o altă persoană, cealaltă persoană se poate apăra pe sine. În acest caz, puteți face un joc pentru a alege cine primește obiectul. Există multe jocuri! Consultați sfaturile.
  • sfaturi

    • Jocuri pentru a decide cine ia obiectul:
      • Piatră, hârtie și foarfece.
      • Jocuri de asociere de cuvinte. De exemplu, cineva alege o temă și participanții trebuie să spună ceva legat de temă în mai puțin de 5 secunde. Cine nu reușește mai întâi pierde. Nu pot repeta cuvintele!
      • Joc de zaruri.
      • Șarade.

    avertismente

    • Unii oameni se supără foarte mult atunci când iau lucruri foarte bune și pleacă cu niște nu prea buni. Fie ca toată lumea să știe că acest lucru trebuie să fie distractiv și că nimeni nu ar trebui să o ia prea în serios!
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să plasați o imagine în îmbrăcăminteCum să plasați o imagine în îmbrăcăminte
    Cum să cumpărați haine în timpul sarciniiCum să cumpărați haine în timpul sarcinii
    Cum să schimbați stilul fără a cheltui prea multCum să schimbați stilul fără a cheltui prea mult
    Cum să fii un hamster TumblrCum să fii un hamster Tumblr
    Cum sa vinzi hainele folositeCum sa vinzi hainele folosite
    Cum să te îmbraci pentru toamnăCum să te îmbraci pentru toamnă
    Cum să-ți organizezi garderobaCum să-ți organizezi garderoba
    Cum să cumpărați îmbrăcăminte gravidăCum să cumpărați îmbrăcăminte gravidă
    Cum să obțineți o garderobă de bază (pentru fete)Cum să obțineți o garderobă de bază (pentru fete)
    Cum să vă îmbunătățiți garderobaCum să vă îmbunătățiți garderoba
    » » Cum sa faci o petrecere de schimb de haine
    © 2021 itholoinfo.com.com