itholoinfo.com.com

Cum să se ocupe de cineva cu respirație rea

Deci flirtul tău, șeful tău sau oricine vorbește cu tine are o respirație teribilă. Din orice motiv, nu doriți să ignorați eticheta și să îi cereți să se rezolve. Iată câteva modalități creative de a lăsa un indiciu.

pași

Imagine intitulată Deal cu cineva` class=
1
Oferiți persoanei o gumă de mestecat sau un glonț de menta. Luați unul pentru dvs., apoi oferiți un altul, ca și cum ați fi educați. Dacă resping, spuneți: "Ești sigur că iubesc acel gust, ar trebui să încerci!" Acest lucru este destul de eficient atunci când aveți un glonț care are gust neobișnuit, puteți folosi acest lucru ca un pretext pentru a face presiuni asupra persoanei în cazul în care ea nu a înțeles: „pentru a încerca aceste gloanțe masticabile de popcorn aromat“ „Tu“ au
  • Face acest lucru, în același timp: a pus o monetărie în mâna lor, în timp ce spune „aici“, înclina capul spre ei și să dea un zâmbet politicos, dar ferm. Apoi continuați imediat conversația (pe un alt subiect).
  • Imagine intitulată Deal cu cineva` class=
    2
    Dacă este cel iubit, folosiți-vă sărutările ca o armare pozitivă. "Îmi place sărut după ce mestecați această gumă de menta. Se simte atât de bine și de răcoritoare". Puteți chiar transforma acest lucru într-un mic ritual glumă - sărut de fiecare dată când persoana de mestecat gumă, mânca un glonț sau doar terminat spalatul pe dinti. Ei pot înțelege și începe să folosească aceste lucruri ca o modalitate de a obține un sărut.
  • Imagine intitulată Deal cu cineva` class=
    3
    Dați persoanei o gustare sau o băutură. Adesea, oamenii suferă de respirație urâtă deoarece au o gură uscată. Orice băutură sau gustare va ajuta chiar și un pahar cu apă. Doar încercați să nu oferiți băuturi sau alimente care fac rău rău, cum ar fi lapte sau ceva cu usturoi sau ceapa.
  • Imagine intitulată Deal cu cineva` class=
    4
    Pretindeți-vă că sunteți răi. Spune ceva de genul "Ugh, acum am o respirație ciudată. Poate pentru că nu m-am hrănit ore întregi. Uneori, aceasta va face ca persoana să se gândească la propria lor respirație și poate că vor folosi același medicament pe care ți-l dau.


  • Imagine intitulată Deal cu cineva` class=
    5
    Găsiți o modalitate de a vorbi despre igiena orală. Scopul este de a le încuraja să se gândească la sănătatea dinților lor. Ar trebui să reglați conversația în funcție de intimitatea pe care o aveți cu persoana respectivă.
    • Întotdeauna uit să firesc. Medicul meu dentist spune că ar trebui să-mi amintesc. Și am observat că atunci când mă atașesc frecvent nu primesc respirație urâtă. Ai atașat?
    • Ați folosit vreodată unul dintre acei curățători de limbă? Se pare că bacteriile care provoacă respirația urâtă se concentrează mai mult asupra limbii. Știți cum să utilizați unul? N-am încercat niciodată.
  • Imagine intitulată Deal cu cineva` class=
    6
    Stabiliți un exemplu. Practicați o bună igienă orală în fața persoanei ori de câte ori este posibil și acționați ca și când el sau ea va asuma același lucru. După ce ați mâncat, de exemplu, cereți o licență și periați dinții. Purtați niște apă de gură pentru călătorie și ață dentară. Oferiți-le.
  • Imagine intitulată Deal cu cineva` class=
    7
    Fii radical sincer. Gândește-te mai întâi la asta. Cum ți-ar plăcea să fii avertizat? spune doar „respirația ta este rea / ciudat / oribil. Aici, ia o bucată de gumă.“ E jenant și jignitor. Lasă-i să-l vadă oferindu răsuflarea și apoi oferă niște gumă. În cazul în care sacarem indiciu, mare. În caz contrar, mergeți mai departe.
  • Imagine intitulată Deal cu cineva` class=
    8
    Apa este soluția. După cum sa menționat mai sus, o gură uscată și uscată va provoca respirația urâtă. Apa este, de obicei, o soluție mai bună decât guma de mestecat sau menta. Nu orice gustare sau băutură va servi, deoarece ceva cu zahăr va face ca situația să se înrăutățească. Puneți întotdeauna o sticlă de apă la îndemână și oferiți-i companiei o gustare. Dacă nu aveți o sticlă de apă, spuneți: "Sunt foarte însetat, Vino cu mine să beau apă din fântâna aceea". Probabil vor fi cu tine.
  • avertismente

    • Orice subiect care implică igiena personală poate fi delicat. Utilizați tact și discreție.
    • Oricine se poate simți jenat să afle că au respirație urâtă.
    • Respirația urâtă poate fi un semn al unei probleme dentare sau de sănătate.
    • Multe cazuri de respirație urât mirositoare nu pot influența igiena orală. Deseori cauza este în probleme sinusale.
    • Mulți oameni cu respirație urâtă cronică știu acest lucru și încă nu pot (chiar dacă acordă o atenție deosebită igienei orale) să scape de această problemă. Ei vor ști că părăsesc piese și, în acest caz, va fi la fel de nepoliticos și inutil ca semnal de la o persoană într-un scaun cu rotile ea ar trebui să se ridice și să obțină pe autobuz, astfel încât să nu așteptați pentru scaune lift.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum sa insinuati ca doriti un sarut (baieti)Cum sa insinuati ca doriti un sarut (baieti)
    Cum sa-l sarut pe cineva pentru prima dataCum sa-l sarut pe cineva pentru prima data
    Cum să sărut în dragosteCum să sărut în dragoste
    Cum să sărut în mai multe formeCum să sărut în mai multe forme
    Cum sa dai o fata un sarut de neuitatCum sa dai o fata un sarut de neuitat
    Cum sa dai un sarut profesionistCum sa dai un sarut profesionist
    Cum sa o faci sa-si doresti saruturileCum sa o faci sa-si doresti saruturile
    Cum sa castigi un sarut in prima intalnireCum sa castigi un sarut in prima intalnire
    Confruntarea cu probleme comune în timp ce sarutaConfruntarea cu probleme comune în timp ce saruta
    Cum sa stii daca un baiat vrea sa te sarute in cinemaCum sa stii daca un baiat vrea sa te sarute in cinema
    » » Cum să se ocupe de cineva cu respirație rea
    © 2021 itholoinfo.com.com