itholoinfo.com.com

Cum de a masura Eul unui om prin feminitate

În opinia mea, una dintre cele mai triste dileme din societatea noastră de astăzi este declinul feminității. În lupta pentru drepturi egale, multe femei au abandonat ideea de a fi feminine prin preferința de a egaliza bărbații. Acest lucru poate duce la o descoperire pe termen scurt, dar cum se simte sotul dvs. în legătură cu aceasta în timp?

pași

Imagine intitulată Boost a Man` class=
1
Recunoașteți că bărbații și femeile sunt egali, dar distinși și, prin urmare, au roluri diferite. A fi gospodină nu este deloc inferioară oricărei ocupații profesionale a unui bărbat. Mâna care rotește leagănul este mâna care guvernează lumea. Compararea bărbaților și a femeilor este ca și cum ar fi compararea merelor și a portocalelor - ambele sunt fructe și cu aceleași calități generale ale unui fruct, dar comparația este chiar așa.
  • Imagine intitulată Boost a Man` class=
    2
    Îmbrățișează-ți propria feminitate. Nu apărăți gândul că bărbații sunt mai buni decât femeile, respingând feminitatea lor pentru a concura cu bărbații pentru o funcție masculină. Nu spun că fiecare femeie ar trebui să stea acasă, și mama, desculț și gravidă în fața sobei, eu spun că aceste femei fac un astfel de loc de muncă de important, dacă nu chiar mai important, decât omologii lor de sex masculin. Când te îmbraci, să vorbească și să acționeze încearcă să fie feminin, nu numai că va deveni mai atractivă pentru el, în general, subliniind feminitatea lor, dar lăsați masculinitatea sa mai vizibil pentru el.
  • Imagine intitulată Boost a Man` class=
    3
    Nu încercați să "concurați" cu soțul dvs. la locul de muncă sau pe ceva deosebit de masculin. Multe femei fac acest lucru crezând că o concurență sănătoasă este interesantă pentru bărbați. Poate că, după ce afirmă că nu va câștiga, se va simți probabil descurajat și slab. El se confruntă cu o concurență foarte sănătoasă cu orice alt bărbat din lume - dar depinde de tine să-l sprijini și să-l facă să se simtă grozav și puternic.
  • Imagine intitulată Boost a Man` class=
    4
    Nu fi o păpușă fără creier. Buni bărbați ca femeile cu valori bune, așa să le arătați (dar nu arătați pompos!). Citiți cărți și subiecte de cercetare care vă interesează. Fiecare om îi place să aibă o femeie care ascultă fiecare cuvânt al lui, este natura umană să preferă să vorbească pentru a auzi. Cu toate acestea, dacă nu contribuiți niciodată la conversație, se va plictisi repede. Este suficient pentru a arăta o observație blândă din timp în timp la întârzieri în care nu cred că conversații trebuie să ai ceva deosebit de interesant de spus și nu cred că trebuie să argumenteze și transforma conversația într-o dezbatere. Dezbaterile pot fi o modalitate amuzantă și interesantă de a învăța despre noi lucruri cu soțul dvs., dar să le folosiți cu moderare. Oferiți-vă punctele dulce și sincer - nu vă răsuciți ochii sau nu dați un zâmbet condescendent înainte de a face o remarca sarcastică subliniind un defect în gândirea lui. Aceasta este neconvențională și nepoliticoasă. Cel mai important lucru de reținut, totuși, este să ascultați. Nu vă faceți observații în timp ce vorbește și nu vă concentrați atât de adânc asupra a ceea ce spune că uită cine spune. Soțul tău vrea să audă, dar el nu vrea să fie ca angajat să asimileze toate informațiile pentru uz propriu pentru a opri acordând o atenție la persoana care vorbește și să se concentreze doar asupra a ceea ce se spune.


  • Imagine intitulată Boost a Man` class=
    5
    Construiți-i masculinitatea. Subliniind diferențele dintre feminitatea și masculinitatea ta, maszi ego-ul lui. De exemplu, soțul meu are pielea foarte tăbăcită în timp ce am pielea foarte palidă. Într-o zi, când stăteam împreună și mi-a luat mâna, mi sa întâmplat să comentez cât de delicat părea lângă el. Diferența în starea lui de spirit care a generat acest comentariu a fost palpabilă. De asemenea, lăudați-l în mod constant, mai ales pentru masculinitatea sa. De asemenea, salutați-l pentru inteligența și caracterul său bun, dar amintiți-vă că aceste observații care lucrează pentru ambele sexe sunt atât de frecvente încât devin cu adevărat lipsite de sens și apă. De altfel, treci o mână pe fața lui și freca barba, care este crescendo- când întreabă de ce faci asta, spune ceva provocator, cum ar fi, „Pentru că vreau să, prostule,“ sau „Nu știu Îmi place. Sau puneți-vă mâinile în jurul brațului și cereți-i să vă facă un mușchi. Un lucru care este valabil pentru majoritatea bărbaților este că mâinile unei femei nu sunt suficient de mari pentru a merge tot în jurul brațului ei. Dacă acest lucru este valabil și pentru soțul dvs., arătați-i acestuia și tratați-l ca pe un eveniment grandios. Asigurați-vă că tot ceea ce spui este complet cinstit. Afirmațiile false sunt ușor de descoperit și pot face mai mult rău decât insultele. Nu-i spuneți soțului dvs. de 5-picior de 5 inci că îi iubești corpul mare, musculos. Vă admir curajul, fermitatea și dedicarea de a pune bani în această casă în fiecare lună.
  • Imagine intitulată Boost a Man` class=
    6
    Întoarce-o din când în când. Când o femeie acționează copilăresc, oamenii găsesc acest lucru foarte interesant. Nu vă fie frică să vă distrați și să fiți prost. O fată cu un zâmbet pe buze, cu buzele și strălucirea în ochi este mult mai atrăgătoare decât o femeie în machiaj, cu greutatea lumii pe umeri. Fii natural și lasă-te, dar nu cred că trebuie să te comporți ca un copil. Doar prindeți distracția și ușurința gesturilor unui copil și le adăugați la a voastră. Nu deveniți copil rănit, totuși! Când pasiunea pentru tine crește, ambii se vor simți mai fericiți și mai încrezători în sine. De asemenea, această tachinare demonstrează dragostea pentru el - dacă stați toată ziua și rămâneți calm și rațional, el nu primește același mesaj ca și cum ați avea o luptă cu pernă sau un război de gâtlej cu el. Atunci când arăți că vrei să te distrezi, arăți iubire. Sentimentul iubit este o modalitate buna de a stimula stima de sine.
  • Imagine intitulată Boost a Man` class=
    7
    Nu vorbi rău despre oameni. Indiferent de modul în care vă simțiți despre o persoană, legați faptele și păstrați judecata lui Dumnezeu. Când vă aude criticați pe alții (chiar și critici meritate), el poate să-l facă să nu mai împărtășească gândurile și sentimentele sale cu tine, deoarece nu este sigur dacă vor fi bine primite. Împărtășirea acestor lucruri cu dvs. vă oferă un sprijin bun și vă ajută să creascăți ca persoană.
  • Imagine intitulată Boost a Man` class=
    8
    Niciodată, prin nici un mijloc, NICIODATĂ nu încercați să o schimbați în nici un fel. Arătându-vă că credeți că nu este suficient de bun așa cum este, este modul potrivit de al face să se simtă rău despre el însuși. Ori de câte ori încerci să schimbi un bărbat, singura schimbare pe care o poți vedea este în sentimentele tale pentru el și pentru stima lui de sine. Când decideți să o schimbați, faceți presupunerea că sunteți mai bine decât el și, prin urmare, el ar trebui să devină mai mult ca tine. Ești cu adevărat mai bun decât soțul tău? Sau defectele lor diferă pur și simplu de a ta? Data viitoare când simțiți nevoia de a vă corecta sau de a vă spune cum să vă trăiți viața, reflectați asupra dvs. și să vă dați seama că de această dată ar fi mult mai bine să vă corectați propriile neajunsuri.
  • sfaturi

    • Iubiți și fiți acceptați. Până când veți fi în stare să faceți acest lucru, niciodată nu veți putea să-l iubiți cu adevărat pe soțul dumneavoastră.
    • Rugați-l să vă ducă (literal). Îmi place sau nu este o modalitate foarte bună de a-ți arăta feminitatea. Nu numai asta, dar vei începe să-ți vezi bărbăția. Dacă vă simțiți neutru, nu lăsați-o să știe. O să fie supărat. Ținând-o în acest fel este un semn că te iubește.
    • Nu trebuie să fii frumos să fii feminin, ci să fii sănătoasă și fericită și nimeni să nu observe lipsa de frumusețe fizică. La urma urmei, frumusețea adevărată este o calitate interioară.

    avertismente

    • Deși Tora, Biblia și Coranul spun că trebuie să-ți onorezi soțul, încă ai dreptul să ai voce și este nedrept ca soțul tău să nu te consulte niciodată să faci nimic. De asemenea, într-o situație care contravine credințelor dvs. religioase, nu aveți nicio obligație de a da în vreun fel. Nu poate fi ascultare față de om prin neascultarea față de Dumnezeu. Dacă este abuziv, în orice caz, aveți responsabilitatea de al părăsi, pentru dvs. și pentru copiii voștri.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să fii o femeieCum să fii o femeie
    Cum să fii o femeie atrăgătoare din punct de vedere fizicCum să fii o femeie atrăgătoare din punct de vedere fizic
    Cum să fii o femeie atractivăCum să fii o femeie atractivă
    Cum de a descoperi sexul unui pește betaCum de a descoperi sexul unui pește beta
    Cum să determinați dacă peștii de aur sunt bărbați sau femeiCum să determinați dacă peștii de aur sunt bărbați sau femei
    Cum de a diferenția bărbații Tordos de la femeiCum de a diferenția bărbații Tordos de la femei
    Cum să distingem muștele de fructe de la masculi și de la femeiCum să distingem muștele de fructe de la masculi și de la femei
    Cum de a identifica sexul unui pește BarrigudinhoCum de a identifica sexul unui pește Barrigudinho
    Cum să știu dacă broaștele tale sunt bărbați sau femeleCum să știu dacă broaștele tale sunt bărbați sau femele
    Cum de a atrage femeileCum de a atrage femeile
    » » Cum de a masura Eul unui om prin feminitate
    © 2021 itholoinfo.com.com