itholoinfo.com.com

Cum să devii Fiul cu care Părinții tăi au visat întotdeauna

A deveni un copil perfect poate fi important pentru unii copii care simt că nu pot satisface așteptările părinților lor. Iată câteva sfaturi și sfaturi pentru a deveni copilul despre care părinții visează mereu.

pași

Imagine intitulată Devino copilul Părinții tăi au visat întotdeauna de la pasul 1
1
Iubiți-vă părinții necondiționat. Aceasta înseamnă iubirea părinților și a familiei, indiferent de ce vă fac. Când te înfurie pe tine pentru ceva ce ai făcut, este normal să te simți puțin furios, dar nu e bine să-ți spui: Urăsc pe mama mea ... Ar trebui să-i iubești mereu în orice situație.
  • Imagine intitulată Devino copilul Părinții tăi au visat întotdeauna de la pasul 2
    2
    Ascultă-ți părinții. Ați auzit vreodată că cineva spune că "părinții tăi știu ce e mai bine pentru tine"? Ei bine, asta uzual fi adevărat. Indiferent cât de mult crezi că este corect, de obicei mama ta are dreptate. Realizați că sunteți doar un copil, au o experiență mult mai mare decât tine și probabil că o fac pentru a vă proteja. Este greu să vă amintiți acest lucru când discutați cu părinții dvs., așa că scrieți-vă în mână sau în încheietura mâinii: "Datoriile vin înaintea distracției. Părinții mei știu ce e mai bine pentru mine". Acest lucru vă poate ajuta să vă amintiți să faceți ceea ce spun ei.
  • Imaginea intitulată Deveniți copilul Părinții dvs. au visat întotdeauna de la Pasul 3
    3
    Nu puteți obține întotdeauna ceea ce doriți. Dacă vrei o jucărie sau ceva, iar părinții tăi spun "nu", nu cerca. Întrebați-vă: "Ce pot să facă pentru a câștiga acest lucru? „Asigurați-vă că pentru a spune“ Eu fac“, ei te văd ca pe cineva un pic mai matur. Cu toate acestea, trebuie să faci de fapt ceea ce a promis, nu vorbesc vorbe goale.


  • Imagine intitulată Devino copilul Părinții tăi au visat întotdeauna de la pasul 4
    4
    Acționați matur. Un fiu bun creste devreme si este matur. Acest lucru nu înseamnă că trebuie să încetați să jucați cu jucăriile și să începeți să jucați șah, ar trebui să vă bucurați de viața copilului, dar trebuie să știți și când să acționați matur.
    • Gândiți-vă înainte de a vorbi: Înainte de a le spune părinților că sunt idioți sau că nu știu despre ce vorbește, gândiți-vă. Știi cum să faci jumătate din lucrurile pe care părinții tăi știu să le facă? Cum să schimbați uleiul unei mașini, să completați o carnet de cecuri, declarațiile fiscale sau toate celelalte lucruri pe care le fac adulții? Probabil că nu. Deci, înainte de a spune ceva nepoliticos, asigurați-vă că știți de unde intriți.
    • Acceptați consecințele: dacă părinții dvs. vă spun să mergeți în camera dvs. pentru că ați răspuns, acceptați, nu argumentați, deoarece cel mai probabil vă greșiți și au dreptate. Este trist, dar este adevărul. Ei încearcă doar să vă învețe abilitățile de care aveți nevoie pentru a crește.
    • Ascultați: Trebuie să ascultați, să ascultați, să ascultați. În loc de tantru, ascultă ce au de spus și nu fi încăpățânat. Gândește-te la asta.
  • Imaginea intitulată Deveniți copilul Părinții dvs. au visat întotdeauna de la pasul 5
    5
    Dreptul de studiu. Studiați puțin în fiecare noapte, pentru a rezolva subiectele învățate în școală în mintea voastră. Asigurați-vă că scrieți totul într-un calendar. Au semne înalte la toți subiecții.
  • Imaginea intitulată Deveniți copilul Părinții tăi au visat întotdeauna de la pasul 6
    6
    Citiți foarte mult, părinții dvs. vor plăcea acest lucru, deoarece veți fi mai deștepți și vă veți îmbunătăți notele portugheze! Cu cât sunt mai mari cărțile, cu atât mai bine!
  • sfaturi

    • Nu discutați niciodată. Cu toate acestea, dacă argumentați, nu căutați. În schimb, ascultați și repetați ceea ce ați învățat.
    • Afișați-vă temele pentru părinții dvs. în fiecare zi și nu vă fie frică să cereți ajutor.
    • Petreceți timpul cu părinții dvs. în fiecare zi, asigurându-vă că știu că le iubești.
    • Un alt lucru care te face sa arati mai matur nu este să mă cert cu fratele său, să fie un fel să-l și poate chiar te ajuta cu unele dintre sarcinile (pur și simplu nu-l lăsa să profite de tine).

    avertismente

    • Fiți copil, asigurați-vă că vă bucurați de copilărie doar pentru a fi un copil perfect.
    • Nu faceți-o numai pentru interesul propriu (încercați să câștigați o jucărie, fiți mai bine decât fratele dvs. etc.).

    * Dacă părinții tăi te obligă să fii perfect prin forță, spune-le imediat ce se întâmplă cu un profesor sau cu poliția.

    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum de a convinge părinții tăi să te lase să-ți radie picioarele fiind pre-teenCum de a convinge părinții tăi să te lase să-ți radie picioarele fiind pre-teen
    Cum să vorbești cu părinții tăiCum să vorbești cu părinții tăi
    Cum să dați în părinții voștriCum să dați în părinții voștri
    Cum să demonstrăți părinților că le iubeștiCum să demonstrăți părinților că le iubești
    Cum să evitați să vorbiți cu părinții dvs.Cum să evitați să vorbiți cu părinții dvs.
    Cum să-ți faci părinții să te înțeleagăCum să-ți faci părinții să te înțeleagă
    Cum să faci față părinților homosexualiCum să faci față părinților homosexuali
    Cum să vă respectați părințiiCum să vă respectați părinții
    Cum să devii un copil bunCum să devii un copil bun
    Cum să fii un copil bunCum să fii un copil bun
    » » Cum să devii Fiul cu care Părinții tăi au visat întotdeauna
    © 2021 itholoinfo.com.com