itholoinfo.com.com

Cum să convingi o fată să cumpere o băutură pentru tine

În civilizația modernă, un om începe de multe ori jocul de cucerire într-un bar sau club de noapte prin cumpărarea unei băuturi pentru femeie. Dar din moment ce aceasta este vârsta egalității de gen, de ce să nu întoarceți mesele și să obțineți o femeie să vă cumpere o băutură? Este un exercițiu bun de farmec persuasiv și are avantajul suplimentar de a scăpa de interesul femeilor. Iată câteva modalități de a vă ajuta să faceți acest lucru.

pași

Imaginea intitulată Convinge o fată să-ți cumpere o băutură Pasul 1
1
Spuneți o poveste unde o altă femeie ți-a plătit ceva. Desigur, nu puteți spune: "Deci, am fost la acest bar și această femeie mi-a cumpărat o băutură" și apoi zâmbește ca un idiot. Povestea trebuie să conțină câteva părți interesante:
  1. Arătați că unele femei s-au oferit voluntar să vă plătească o băutură în trecut. Unele femei se vor gândi că plata unei băuturi unui tip este o idee ciudată. Să vorbiți ocazional despre felul în care v-ați întâmplat acest lucru în trecut vă poate face să vă întrebați "Oh, poate asta se întâmplă mai des decât am crezut ..."
  2. Arătați că sunteți selectiv. Când ajungeți la partea în care fată din trecut sa oferit să vă plătească o băutură, spuneți ceva de genul "Așa că am fost de acord". Acest lucru implantează în mintea femeii că nu permiteți nimănui să vă plătească o băutură.
  3. Ridicați statutul celeilalte femei. În a spune că femeia care te-a plătit o băutură a fost atractiv, inteligent și se răcește, veți fi arătând că ea nu a fost de a face să fie patetic sau disperat. De asemenea, va clarifica faptul că o respectați încă (dacă nu mai mult) după ce a cumpărat băutura.
  4. Compară-o cu femeia care ți-a plătit o băutură. Acum că ați vorbit foarte bine despre cealaltă femeie, comparând cele două, îi veți da un compliment ascuns. În plus, oamenii au mai multe șanse să facă ceva când știu că alții asemănători au făcut același lucru.
  5. Iată un exemplu de poveste care conține unele dintre aceste elemente:

    • M-am dus la un club de noapte noaptea trecută și am întâlnit-o pe această fată frumoasă și ne-am întâlnit foarte bine, așa că mi-a oferit să-mi cumpăr o băutură. Am dat din cap și am mers la bar și i-am spus că, din moment ce ea era cea care plătea, aș putea alege băutura. Mi-a dat un zâmbet răutăcios care ma făcut să fiu îngrijorat, asemănător cu zâmbetul ei. A cerut ceva pe care nu-l pot pronunța nici măcar pentru barman. Apoi barmanul a început să zâmbească și eram și mai îngrijorat! Asta nu ar putea fi bine. Așa că tipul a amestecat multe lucruri și apoi la aprins! Între timp, fata mi-a spus să mă întorc! În cele din urmă amândoi ne-am întors și a fost grozav - până la aproximativ 30 de secunde mai târziu. Cred ca nu am fost niciodata beat cu o singura bautura in viata mea! A fost o noapte minunată!
  • Imaginea intitulată Convinge o fată să-ți cumpere o băutură Pasul 2
    2
    Continuați cu o provocare legată de ipoteze: "Mă îndoiesc că dacă mă plătiți pentru o băutură este atât de interesantă, dar sunt sigur că, cu puțină creativitate, ne putem gândi la ceva ..." Dacă vă uitați atent, aceasta este o propoziție formată din presupoziții. Presupunerea este o afirmație în care presupuneți că persoana va face ceva. Iată ipotezele acestei fraze:
    • Că te va cumpăra o băutură. Studiați sintaxa îndeaproape. A spune "... când îmi cumperi o băutură" presupune exact acest lucru. "Dacă" la începutul propoziției este o condiție pentru ceva distractiv să se întâmple. De asemenea, spunând că "dacă" vă va face să sunați puțin mai puțin arogant.
    • Că este creativă.
    • Că voi doi împreună vă veți gândi la ceva.
  • Imaginea intitulată Convinge o fată să-ți cumpere o băutură Pasul 3
    3


    Să presupunem generozitatea ei. Dacă o fată spune ceva de genul: - Vrei o băutură? sau "Să luăm băutură", spune: "Da, sună grozav, o să iau un Cuba Libre" sau orice băutură doriți. Dacă spui cu convingere, de parcă ai fi confundat cu adevărat ce a vrut să spună, probabil că va funcționa, deoarece majoritatea oamenilor nu vor spune "Nu, am vrut să-ți spun să cumperi" sau "Am nevoie de bani pentru a cumpăra". Dacă nu funcționează, încercați "Plătiți prima rundă și plătesc a doua rundă". Veți sfârși să plătiți runda următoare, dar cel puțin v-ați despărțit.
  • Imaginea intitulată Convinge o fată să-ți cumpere o băutură Pasul 4
    4
    Joacă jocul cu 5 întrebări. Iată cum să jucați ...
    • Tu: Hai să facem un mic pariu. Să jucăm un joc - în principiu, vă voi pune cinci întrebări și va trebui să răspundeți fiecăruia în mod greșit! Dacă răspunzi corect, atunci pierzi și va trebui să-mi plătești o băutură. Dacă câștig, îți voi cumpăra o băutură. Combinat?
    • Ea: Combinată!
    • Tu: Excelent. Deci, de unde vă aflați?
    • Ea: São Paulo.
    • Tu: Ce varsta ai?
    • Ea: 75.
    • Tu: Bine, ce fel de mașină conduci?
    • Ea: o Honda.
    • Dumneavoastră: Câți oameni aveți în familia voastră?
    • Ea: 25.
    • Tu: La naiba! (Ține-ți mâna în portofel, ca și cum ai fi cumpărat o băutură.) Ați jucat acest joc înainte?
    • Ea: Nu.
    • Tu: Deci te-am prins cu ultima întrebare. (Dacă nu a jucat efectiv acest joc, va trebui să dovedești că nu a mai jucat niciodată)
  • Imaginea intitulată Convinge o fată să-ți cumpere o băutură Pasul 5
    5
    Încercați jocul de 17.
    • Tu: Să jucăm un joc. Practic, nu poți spune numărul 17! Dacă o faci, îmi vei cumpăra o băutură. Combinat?
    • Ea: combinată.
    • Tu: Excelent. Cât de mult este 2 + 2?
    • Ea: 4.
    • Dumneavoastră: Cât de mult este 4 + 4?
    • Ea: 8.
    • Dumneavoastră: Cât de mult este 8 + 8?
    • Ea: 16.
    • Dumneavoastră: Cât de mult este 20 + 20?
    • Ea: 40.
    • Dumneavoastră: Cât de mult este 40 + 40?
    • Ea: 80.
    • Dumneavoastră: Cât de mult este 80-4?
    • Ea: 76.
    • Dumneavoastră: Cât de mult este 76-6?
    • Ea: 70.
    • Tu: Ha! Îmi datorezi o băutură! Ai spus 70.
    • Ea: Nu! Ai spus că nu pot spune 17 și nu 70!
    • Tu: ... și tocmai ați spus! O să iau o Cuba Libre.
  • sfaturi

    • Când joci jocul cu 5 întrebări, dă un spațiu între răspunsuri. Nu va conta și nu vrei ca ea să creadă că puțin timp a trecut. În plus, este important să se apropie portofelul atunci când vă întreb, „L-ai jucat vreodată înainte“, pentru că va fi atât de entuziasmat despre victoria pe care nu se va gândi și de a răspunde în mod automat! În cele din urmă, dacă ea percepe și răspunde în mod greșit, atunci este probabil destul de perceptivă și ar trebui să-i plătești o băutură.
    • Aflați câteva trucuri. Arătați unul pentru doamna în cauză și dacă vă întreabă cum ați făcut-o, spuneți: "Acordați-vă o băutură și vă voi arăta!".

    avertismente

    • Femeile care își aruncă ochii și nu au simțul umorului ca răspuns la anticul lor nu merită timpul. Încercați cu altcineva.
    • Dacă primiți în mod constant atitudini negative ale femeilor flirt, esti, probabil încerci prea tare sau se apropie în mod constant femei foarte arogant. Pentru a le corecta, învățați să citiți limbajul corpului, astfel încât să puteți identifica femeile care sunt prietenoase și abordabile.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să îngheți instantaneu berea sau o altă băutură imbuteliatăCum să îngheți instantaneu berea sau o altă băutură imbuteliată
    Cum se face o băutură B52 în straturiCum se face o băutură B52 în straturi
    Cum sa faci un hot ToddyCum sa faci un hot Toddy
    Cum să fii irezistibilCum să fii irezistibil
    Cum să devii o femeie elegantăCum să devii o femeie elegantă
    Cum să fii o femeie frumoasă și chealăCum să fii o femeie frumoasă și cheală
    Cum de a atrage femeileCum de a atrage femeile
    Cum să tratăm o femeie din ScorpionCum să tratăm o femeie din Scorpion
    Cum să uiți o femeieCum să uiți o femeie
    Cum să prindem o femeieCum să prindem o femeie
    » » Cum să convingi o fată să cumpere o băutură pentru tine
    © 2021 itholoinfo.com.com