itholoinfo.com.com

Cum sa spui cuiva nu esti interesat

Poate fi dificil să nu lăsați pe cineva să coboare atunci când nu sunteți interesat. Conversația va fi jenantă indiferent de ce se întâmplă și nu este niciodată distractiv să rănești sentimentele cuiva. Când sentimentul nu este reciproc, este important să comunicați acest lucru altei persoane cu onestitate și sensibilitate. Vei avea suspin cu ușurință atunci când conversația se termină și fii încrezător că ai făcut tot ce poți.

pași

Imagine intitulată
1
Dispărea. Acesta nu este cel mai simplu mod de a face acest lucru și poate dura ceva timp ca cealaltă persoană să descopere că nu sunteți interesat, dar o mulțime de oameni o fac. Nu spune nimic nimănui - nu pune persoana respectivă în timp ce spune toți prietenii lor reciproce, „Nu pot părăsi acest week-end pe tipul pentru mine și nu vreau să se hrănească focul ..“ Asta nu ar fi misto.
  • Imagine intitulată
    2
    Fii cinstit. Spune: "Apreciez sentimentele tale pentru mine, dar nu le împărtășesc. Îmi place ca pe un prieten și asta-i tot." Nu trebuie să dați motive. Dacă sentimentul nu există, nu există nici un fel. Fiți pregătit să repetați acest lucru de câteva ori - când cineva nu vrea să audă adevărul, uneori trebuie să o repetăm ​​uneori, pentru că acest adevăr poate fi prea dureros pentru a digera imediat.
  • Imagine intitulată
    3
    Evitați să spuneți că nu sunteți "pregătiți" pentru o relație chiar acum, dacă nu este adevărul simplu. Oamenii spun adesea că, atunci când acestea nu sunt interesați într-o relație cu „acea persoană“, dar v-ar fi, probabil, „gata pentru un“ daca cineva esti cu adevarat interesat a fost interesat de tine! Deci, este o minciună, și poate rănit într-adevăr cealaltă persoană, pentru că te face să credem că tot ce ai nevoie este timpul, și că, dacă el doar să aștepte rândul lor, în analiza finală, ar putea ajunge acolo. De asemenea, există o bună șansă ca minciuna dvs. să fie expusă dacă începeți o relație și acea persoană află.
  • Imagine intitulată
    4
    De asemenea, evitați să spuneți că sunteți într-o relație dacă nu sunteți. Din aceleași motive de mai sus: În timp ce majoritatea dintre noi renunță atunci când auzim ceva de genul acesta, unii oameni persistenți pot decide să aștepte sfârșitul. Și din nou, există riscul ca admiratorul dvs. să afle că flirtează singur într-un bar.


  • Imagine intitulată
    5
    Dacă sunteți într-o relație, asigurați-vă că persoana respectivă știe. Mai mulți oameni rezonabili se vor retrage când vor auzi că inima lor aparține unei alte persoane, astfel încât munca lor va fi terminată. Dar unii oameni un pic mai dificil. Dacă acesta este cazul, doriți să vă asigurați că vorbiți cât mai puțin posibil cu această persoană. De exemplu, în cazul în care tipul întreabă dacă ai văzut că noul film pe care toată lumea vorbește despre, ai putea spune „Voi lua prietenul meu să te văd săptămâna viitoare“ sau „Eu nu fac, dar prietenul meu cu adevărat iubit și avem gusturi similare . " Dacă el sau ea întreabă despre locul de muncă, menționați ceea ce face și iubitul tău pentru o viață. Aceasta spune persoana pe care relația lor este fixă, și nu sunt susceptibile de a trăda. Doar asigurați-vă că păstrați lucrurile simple și pozitive. Orice detaliu negativ face numai persoana începe să aștepte un final, chiar dacă este ceva mic sau prostie.
  • Imagine intitulată
    6
    Respectați intimitatea și demnitatea persoanei. Când descoperi că cineva are o pasiune asupra ta și sentimentul nu este reciproc, ai puterea de a proteja sau distruge acea persoană. Este, în general, mai bine să protejezi oamenii, deci, de dragul de a fi amabili și decent, nu-l sfârșiați în rândul altora. Dacă el sau ea spune lucruri necorespunzătoare în fața altora, cum ar fi "Așteptați până când te voi lăsa singur!" (chiar dacă a fost spus în glumă), doar a râs. Când găsești un moment potrivit, cum ar fi atunci când te aduni în bucătărie, de exemplu, nu pierde timpul. Spune: "Uite, n-am vrut să te deranjez acolo, dar nu mă simt confortabil cu glumele de genul ăsta." Când răspunde, "A fost doar o glumă ..." Trebuie să răspundeți cu "Nu, nu chiar". Nu-mi place asta. sentimentul rău în fața celorlalți, vă rog să-mi întoarceți această favoare fără a juca așa.
  • Imagine intitulată
    7
    Păstrați-l real în orice moment. În cazul în care, în ciuda eforturilor tale de a fi blând și discret, el sau ea continua să facă remarci nepotrivite, atingându-te, etc, chiar și în fața altora, să înceapă imediat răul în fașă. Acest lucru este sub "îmi place ca tine cum mă placi". Dacă ați cerut privat și cu respect să-l oprească și nu a făcut-o, atunci totul este corect. Îl poți corecta pur și simplu: "Așteaptă, asta înseamnă că se întâmplă ceva între noi și nu există, vreau doar să clarific." Uită-te direct la persoana când spui asta. Păstrați-vă expresia moale, dar fermă, dacă este posibil. Acest lucru permite tuturor să știe că nu glumiți și lăsați persoana să știe că nu veți intra în ea, în mod public sau în alt mod. Dacă sunteți la serviciu sau la școală, lăsați persoana să știe că veți căuta profesorul sau șeful tău dacă comportamentul nu se oprește (și apoi îndeplinesc amenințarea)
  • Imagine intitulată
    8
    Ia un partener. Când te duci în locuri în care persoana participă, nu te duce singur. Ia-ți un prieten cu tine. Cu alte cuvinte, puteți atenua impactul de a fi în același loc în același timp prin simpla apariție cu altcineva. Partenerul dvs. vă poate ajuta să vă simțiți mai confortabil și să vă împiedicați să acordați o importanță prea mare situației. În cele din urmă, problema nu este a ta, la urma urmei - problema este sentimentul celeilalte persoane.
  • Imagine intitulată
    9
    Pregătește-te să taie contactul. Uneori sentimentele altei persoane pentru tine poate deveni prea intens pentru persoana de a controla, și el sau ea poate face sau spune lucruri pe care le face de râs impulsiv, sau să vă inconfortabil. Dacă acesta este cazul și vă este foarte greu să-și petreacă timpul cu acea persoană, așa cum sunt în mod constant conștienți de flirtul de bază, atunci poate fi necesar să se abțină de la a face orice activitate cu persoana.
  • Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Dându-mi o plecare într-un băiatDându-mi o plecare într-un băiat
    Cum sa-ti ascunzi sentimentele din pasiunea ta (pentru fete)Cum sa-ti ascunzi sentimentele din pasiunea ta (pentru fete)
    Cum să vorbim cu un băiat timid pe care nu-l cunoașteți foarte bineCum să vorbim cu un băiat timid pe care nu-l cunoașteți foarte bine
    Cum să te recunosc ca pe cinevaCum să te recunosc ca pe cineva
    Cum să-i spui pe cineva care ești bisexualCum să-i spui pe cineva care ești bisexual
    Cum să aflați dacă sunteți în finalul cuivaCum să aflați dacă sunteți în finalul cuiva
    Cum să renunți la un băiat care te-a chemat să renunțiCum să renunți la un băiat care te-a chemat să renunți
    Cum să spui unei fete că nu te intereseazăCum să spui unei fete că nu te interesează
    Cum sa-i spui unei persoane care iti place eaCum sa-i spui unei persoane care iti place ea
    Cum să-i spui celui mai bun prieten pe care-l placiCum să-i spui celui mai bun prieten pe care-l placi
    » » Cum sa spui cuiva nu esti interesat
    © 2021 itholoinfo.com.com