itholoinfo.com.com

Cum se scrie un poem pentru copii

Poemele copiilor devin extrem de populare în cultura modernă. Iată câteva sfaturi pentru a vă ajuta să scrieți și / sau să publicați acest tip de text.

pași

Scriind o poezie pentru copii

Imagine intitulată Scrieți copii` class=
1
Înțelegeți cele mai cunoscute probleme în rândul copiilor. Acestea pot varia de la animale de companie la jocuri, fantezie etc.
  • Imagine intitulată Scrieți copii` class=
    2
    Alegeți formatul poeziei. Poate fi un sonet, o trova sau chiar o formă liberă.
  • Imagine intitulată Scrieți copii` class=
    3
    Lăsați scrisul să curgă. "Cățea mea mi-a înțepenit coada și ma sărutat, apoi a sărit pe canapea în poala mea" nu curge în nimic. Ceva mai bine ar fi: "A latrat si a latrat din nou si apoi a sarit pe partea de sus a mea."
  • Imagine intitulată Scrieți copii` class=
    4
    Utilizați cuvinte descriptive. Nu vă fie frică de adjective, ci evitați cuvintele foarte sofisticate. Acestea pot confunda și purta cititori mici.
  • Imagine intitulată Scrieți copii` class=
    5


    Nu scrie o voință. O poezie mai scurtă este la fel de bună ca cea mai mare și adesea copilul o va prefera.
  • Imagine intitulată Scrieți copii` class=
    6
    Cereți unui nepot, nepot sau copil să citească ceea ce ați scris. Lăsați-i să analizeze așa cum doriți.
  • Imagine intitulată Scrieți copii` class=
    7
    Verifică-l! Analizați poezia. Este bine? Trebuie să schimbi ceva? Scriitorul este cel mai rău posibil critic, așa că nu fi prea greu pentru tine.
  • Imagine intitulată Scrieți copii` class=
    8
    Trimite poezia în reviste și ziare.
  • Imagine intitulată Scrieți copii` class=
    9
    Distreaza-te! Scrierea ar trebui să fie o formă de auto-exprimare, nu doar de muncă. Dacă nu sunteți mulțumit de această artă, încercați alte lucruri, cum ar fi: desen, dans, cânt, etc.
  • sfaturi

    • Scrieți întotdeauna în propriul stil. Nu copiați pe nimeni.
    • Nu toate poeziile au nevoie de rimă!
    • Nu fi prea grea pentru tine.
    • Nu vă descurajați dacă textele nu sunt acceptate imediat. Continuați să încercați!

    avertismente

    • Nu fi nepoliticos sau crud la momentul scrisului. Copiii sunt foarte influenți. Nu fi un exemplu rău!
    • Originalitatea este o mare parte a vieții scriitorului, așa că nu plătiți!
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum sa scrie poezie (incepatori)Cum sa scrie poezie (incepatori)
    Cum de a scrie o poezie de dragosteCum de a scrie o poezie de dragoste
    Cum se scrie un SestinaCum se scrie un Sestina
    Cum să citești un poemCum să citești un poem
    Cum să criticați poeziaCum să criticați poezia
    Cum sa scrii un poem frumos de iubire pentru persoana iubitaCum sa scrii un poem frumos de iubire pentru persoana iubita
    Cum să scrieți un poem epicCum să scrieți un poem epic
    Cum se scrie un poem diamantatCum se scrie un poem diamantat
    Cum se scrie un poem acrosticCum se scrie un poem acrostic
    Cum de a scrie un poem de la Scoala de poezie din betonCum de a scrie un poem de la Scoala de poezie din beton
    » » Cum se scrie un poem pentru copii
    © 2021 itholoinfo.com.com