itholoinfo.com.com

Cum de a scrie un poem pentru un prieten

Pentru toate fetele care vor să-și arate cât iubesc prietenii, ce fel de a face mai bine decât să scrie o poezie frumoasă și pasională?

pași

Scrierea unui poem pentru prietenul tău

Imagine intitulată Scrieți un poem pentru un prieten Pasul 1
1
Faceți o schiță a ceea ce doriți pentru a exprima în poezia lui. Acest lucru poate fi orice, cum ar fi efectuarea unor note, scrierea momentelor speciale pe care doriți să le includeți sau câteva propoziții / citate pe care doriți să le utilizați în poezia ta.
  • Un exemplu ar fi ceva de genul: „Te iubesc pentru că ești distractiv, tu faci sa rad si este foarte afectuos Vă amintiți când ne-am întâlnit prima dată am furat telefonul și ai fugit după mine să-l ?.“. Amintiți-vă că acest lucru nu este produsul dvs. final, deci este în regulă dacă gândurile dvs. se amestecă puțin. Doar asigurați-vă că puneți tot ce vreți să vorbiți pe hârtie.
  • Imagine intitulată Scrieți un poem pentru un prieten Pasul 2
    2
    Alegeți un stil de poezie pe care doriți să îl utilizați. Acesta poate fi un poem în stil scris liber (cel în care nu trebuie să rimeze și nu există nici o limită de cât de mult poate fi scris. Acest stil va fi, probabil, cea mai ușoară), un poem în stil numit balada, sau chiar una dintre acele poezii care au o rimă care se lipeste de cap.
  • Imagine intitulată Scrieți un poem pentru un prieten Pasul 3
    3


    Faceți o schiță inițială. Dacă faci o poezie în stilul vers liber, puteți scrie doar ceea ce se întâmplă în inima lui, fără nici o preocupare pentru stilul pe care îl utilizați pentru a scrie. Dar dacă vrei să scrie o poezie care rimează și sună bine, încercați să-și planifice care cuvintele pe care doriți să o utilizați, apoi găsi cuvinte care rimează cu ei. Iată un exemplu: .. „Îmi amintesc acea zi însorită când am intrat și sa așezat alături de ea se așeză și a vorbit cu tine fără notificare timp pentru că zâmbetul lui a fost în valoare de acel moment Din acel moment, prietenia noastră a crescut, și tot ce am am crezut implicat tu și cu mine. Acest lucru sa transformat în curând în ceva mai puternic, pentru că iubirea ta a intrat în viața mea și mi-a adus noroc. Nouă luni au trecut și încă prietenul meu, continuă în fiecare zi cu mine. Dar acum suntem, de asemenea, un cuplu fericit și această poveste este tot ce am vrut vreodată ".
  • Imagine intitulată Scrieți un poem pentru un prieten Pasul 4
    4
    Odată ce ați realizat schița inițială a poeziei dvs., o decorați pentru o atingere personală! Scrieți mai mult cu scrisoarea dvs. sau dacă nu aveți o scrisoare foarte curată, tastați poezia cu un font frumos pe computer! Imprimați-o pe o hârtie destulă și adăugați niște culori și autocolante pe ea sau poate o puneți pe o rama foto pentru a vă oferi dragostea!
  • Imagine intitulată Scrieți un poem pentru un prieten Pasul 5
    5
    Dă-i-l! Ultimul pas este să dai poezia prietenului tău. Faceți ceva dulce, cum ar fi înfășurați-l într-o cutie cadou sau puneți-l în mașină. Dacă aveți acces la casa lui, lăsați-l pe masa de la noptieră, ca să-l găsească. Sau trimite poezia prin poștă la el! Există nenumărate moduri de a vă oferi poezia și de a fi foarte creativi! Cu cât depuneți mai mult efort, cu atât veți vedea cât de mult vă interesează, chiar și cu lucrurile mai simple.
  • sfaturi

    • Nu folosiți adeziv lichid pe măsură ce ridurile de hârtie dau un aspect ușor neglijent.
    • Nu trimiteți întâmplător poemul celui rău. Dacă nu sunteți sigur de adresa sa, întrebați dacă puteți petrece timp împreună la domiciliu, apoi scrieți adresa rapidă. Amintiți-vă: Surpriza este elementul principal aici!

    avertismente

    • Încercați să păstrați acest secret, deoarece băieții iubesc secretele!
    • Nu scrie despre ceva care te-ar putea răni, cum ar fi "îți amintești de timpul ăsta când m-ai abandonat?"
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum de a scrie o poezie de dragosteCum de a scrie o poezie de dragoste
    Cum să explicați și să analizați un poemCum să explicați și să analizați un poem
    Cum să citești un poemCum să citești un poem
    Cum să începeți un poemCum să începeți un poem
    Cum de a decora rapid un poemCum de a decora rapid un poem
    Cum sa scrii un poem frumos de iubire pentru persoana iubitaCum sa scrii un poem frumos de iubire pentru persoana iubita
    Cum să scrieți un poem epicCum să scrieți un poem epic
    Cum se scrie un poem diamantatCum se scrie un poem diamantat
    Cum se scrie un poem acrosticCum se scrie un poem acrostic
    Cum de a scrie un poem de la Scoala de poezie din betonCum de a scrie un poem de la Scoala de poezie din beton
    » » Cum de a scrie un poem pentru un prieten
    © 2021 itholoinfo.com.com