itholoinfo.com.com

Cum să ieșiți din dulapul pentru părinții dvs. prin e-mail sau scrisoare

Te simți ca și cum ai vrea să ieși din dulap pentru părinții tăi, dar ți-e frică să prindi momentul când le spui de fapt? Citiți acest articol pentru a găsi câteva sfaturi. Acest lucru poate fi surprinzător de simplu. Tot ce aveți nevoie este un program de editare a textului pe computerul dvs. SAU puteți scrie o scrisoare sau un e-mail - ceea ce ar funcționa cel mai bine pentru dvs.

pași

Imaginea intitulată Veniți la părinții dvs. prin e-mail sau scrisori Pasul 1
1
Luați seama că le dați puține sfaturi că nu sunteți drepți. De exemplu, dacă sunteți lesbiană, vorbiți despre filme sau filme lesbiene sau cum nu ar trebui să adoptați controlul nașterilor. Acest lucru îi va lăsa într-adevăr cu puricele din spatele urechii! Sau purtați bijuterii curcubeu. Doar începeți să le dați sfaturi înainte de a trece la pașii următori.
  • Imaginea intitulată Ieșiți la părinți prin e-mail sau scrisoare Scenă 2
    2
    Începeți cu o introducere.
    • Iată un exemplu: Chiar îmi doresc ca atâta timp cât citii, nu vorbește cu mine. Nu vreau să le distrag atenția, pentru că știu că acest lucru se întâmplă uneori, dar acest lucru este foarte important și sper să primesc atenția deplină a dvs. ".
  • Imagine intitulată Ieșiți la părinții dvs. prin e-mail sau scrisoare. Pasul 3
    3
    Începeți cu ideea principală. Amintiți-vă să le pregătiți - aceasta este o veste minunată.
    • Iată un exemplu de idee principală: hi (oricine le citește), se pare că nu simt că aș putea să vorbesc cu dvs. chiar acum. Te-ai simțit bine (starea lor de spirit) în ultima vreme și nici unul dintre ei nu ma auzit când spun asta Trebuie să vorbesc cu voi. De aceea, nu mai pot aștepta, așa că vă rugăm să nu mă judeca până când am terminat, și să acorde atenție când spun că am mai multe lucruri de spus. Oricum, vă amintiți când am spus că sunt bisexual anul trecut? Am mințit. A fost doar o deghizare ... așa că nu credeai că sunt ciudat. Dar acum sunt cu un an mai în vârstă, iar sentimentele mele nu s-au schimbat, deci cred că e sigur să-ți spun că sunt gay-lesbiene sau, în funcție de termenul pe care doriți să îl utilizați. Și dacă ai uitat ce înseamnă asta, înseamnă că nu sunt atras de băieți. Îmi plac fetele. Deci, acum ați înțeles toate acele ori am spus „Nu trebuie să vă faceți griji cu privire la sarcina mea“ sau ceva de genul „Jur, el e doar prietenul meu.“ Știam că era diferit de când aveam zece ani, iar când eram în clasa a cincea am descoperit că era vorba de "Gay" sau "Lesbian".
  • Imaginea intitulată Ieșiți la părinții dvs. prin e-mail sau scrisoare. Pasul 4


    4
    Dați-le un minut! Nu vă faceți griji dacă nu mai citesc pentru o clipă. Dacă se întâmplă acest lucru, încurajați-i să continue să citească din nou. Acum, că aveți atenția, dați-i o concluzie.
    • Exemplu: Vă rugăm să nu credeți că aceasta este o fază. Majoritatea homosexualilor și lesbienelor au descoperit acest lucru la aceeași vârstă pe care am descoperit-o. De asemenea, aveau aproape vârsta mea, când au decis să le spună tuturor. Acest lucru nu poate fi vindecat, deoarece nu este ceva greșit, așa că vă rog să faceți tot ce este mai bun pentru a mă accepta. Iar tu poți să spui întregii familii, nu-mi pasă. Acest lucru ar pune capăt, în realitate, stării de jenă în situațiile viitoare. Nu mai vreau să trăiesc o minciună, pentru că m-am săturat să ascund. „Stau în dulap“ poate fi foarte stresant, iar în cele mai multe cazuri se termină cu oameni comite suicid, iar acest lucru este un mod care nu doresc să urmeze. „Scrie ceva de genul asta le va arăta că ați gândit mult pentru a spune acest lucru pentru ei, și că încercați să fiți responsabili.
  • Imaginea intitulată Ieșiți la părinții dvs. prin e-mail sau scrisoare Scenă 5
    5
    Scrieți o concluzie sau o încheiere.
    • Exemplu: Ei bine, am fost reticent să vă spun acest lucru pentru că știu oameni care au fost evacuați din casele lor sau au avut burse de colegiu anulat pentru că din dulap (și aceasta este fraza folosită atunci când îi spui oamenilor.) Știați că tinerii care nu au făcut încă acest lucru sunt mai susceptibili să se sinucidă? Acest lucru este arătat în mai multe studii.
  • Imagine intitulată Ieșiți la părinții dvs. prin e-mail sau scrisoare Scris 6
    6
    Termină scrisoarea.
    • „Nu ai nici o idee despre momentul în care m-am gândit la asta sau nu-ți spun. Și acum am ai citit acest lucru, eu sunt dispus să răspundă la orice întrebare aveți.“
  • Imagine intitulată Ieșiți la părinții dvs. prin e-mail sau scrisori Pasul 7
    7
    Răspunde la întrebările pe care le pot avea. Dacă credeți că acest lucru este bun pentru ei, verificați câteva site-uri web pentru tinerii părinți homosexuali. Ei vor aprecia informația și acest lucru va arăta și mai multă maturitate din partea dvs.!
  • avertismente

    • Nu vă supărați dacă nu o acceptă imediat. Ei pot pur și simplu să intre într-o stare de negare, dar vor accepta în curând.
    • Nu fi jignit dacă cer dacă „răsculați“ sau „joc“ pentru că dacă cer acest lucru, înseamnă că ei au crezut cu adevărat că ești drept - așa că răspunde la întrebarea lor! Ei pun întrebări nevinovate.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum se scrie o scrisoare eficientăCum se scrie o scrisoare eficientă
    Cum să-i spui părinților că ești homosexualCum să-i spui părinților că ești homosexual
    Cum de a convinge părinții să vă lase să aveți un prietenCum de a convinge părinții să vă lase să aveți un prieten
    Cum să demonstrăți părinților că le iubeștiCum să demonstrăți părinților că le iubești
    Cum să păstrați o întâlnire în timpul sărbătorilor de varăCum să păstrați o întâlnire în timpul sărbătorilor de vară
    Cum să acționezi ca o prietena în cel mai bun prietenCum să acționezi ca o prietena în cel mai bun prieten
    Cum să vizionați un film la domiciliu cu prietena (pentru adolescenți)Cum să vizionați un film la domiciliu cu prietena (pentru adolescenți)
    Cum să-i spui părinților că ești homosexualCum să-i spui părinților că ești homosexual
    Cum sa-ti convingi parintii sa te lase sa inveti un tip mai in varstaCum sa-ti convingi parintii sa te lase sa inveti un tip mai in varsta
    Cum să faci o fată care este foarte curajoasă cu tine IartăCum să faci o fată care este foarte curajoasă cu tine Iartă
    » » Cum să ieșiți din dulapul pentru părinții dvs. prin e-mail sau scrisoare
    © 2021 itholoinfo.com.com