itholoinfo.com.com

Cum să reacționezi atunci când prietenii tăi sunt răi cu tine

Te gandesti ca prietenii tai sunt rau pentru tine? Puteți sau nu să fiți sigur - uneori oamenii zâmbesc și acționează cu bunătate doar pentru a masca intențiile rele. Pe de altă parte, prietenii dvs. pot avea un sentiment sarcastic de umor și nici nu doresc să fie răi și răi. Dacă nu puteți identifica dacă prietenii dvs. acționează în mod deliberat sau sunt într-adevăr în măsură, puteți încerca să puneți câteva întrebări simple și să "măsurați" răspunsurile lor.

pași

Imagine intitulată Deal Dacă credeți că prietenii dvs. sunt în legătură cu dvs. Pasul 1
1
Spune-i prietenilor tăi "Mă gândeam la ceva și sunt puțin inconfortabil să te întreb asta, dar crezi că ești rău pentru mine? Am făcut ceva care te-a făcut supărat? S-ar putea să nu ți se pară așa, dar așa mi se pare.
  • Imagine intitulată Deal Dacă credeți că prietenii dvs. sunt în legătură cu dvs. Pasul 2
    2
    Spune-le ce te face să crezi că te urăsc sau că sunt supărați de tine. S-ar putea spune "oh, îmi pare rău" sau ceva asemănător sau chiar îmi cer scuze - într-adevăr pot fi supărați de tine și doresc să-ți ceri scuze. Uneori oamenii nu-și dau seama că ceea ce fac ei poate răni și, în unele cazuri, ei pot face acest lucru cu scopul de a-și vedea reacțiile.
  • Imagine intitulată Deal Dacă credeți că prietenii dvs. sunt în valoare de dvs. Pasul 3
    3


    S-ar putea să le întrebați: - Vrei să spui lucrurile din spatele meu? De obicei, persoana nu va răspunde și puteți spune "nu", dar veți observa dacă nu mai atinge niciodată subiectul. Nu fi prieten cu această persoană dacă se întâmplă acest lucru. Prietenii nu spun lucrurile în spatele unui alt prieten. Nu ai nevoie de oameni de genul asta în viața ta.
  • Imagine intitulată Deal Dacă credeți că prietenii vostru sunt importanți pentru dvs. Pasul 4
    4
    Dacă sunt încă răi cu voi, trebuie să întrebați de ce vă tratează astfel: Dacă ești supărat pe mine fără motiv, lasă-mă în pace, nu-mi pasă! Apoi întâlniți mai buni prieteni, care sunt mai răcoroși.
  • Imagine intitulată Deal Dacă credeți că prietenii vostru sunt implicați pentru dvs. Pasul 5
    5
    Dacă nu funcționează nimic, continuați cu viața voastră. Toate aceste metode au fost încercate și nu toate de lucru, dar puteți alege mereu noi prieteni, iar dacă prietenii tăi sunt în mijloc pentru tine, nu stai aproape de ei. Este mai bine să fii singur și singur decât să ai prieteni răi. Meriți mai bine decât asta!
  • sfaturi

    • Sunteti proprietarul dumneavoastra. Nu încercați să vă schimbați calea de a fi. Sunteți cine sunteți. Acești oameni sunt doar proști, nesiguri și dramatici. Știți ce este bine și, de asemenea, ce este rău.
    • Dacă un anumit prieten este în curs înseamnă pentru tine pentru că el vrea să fie rău, și nu știi corect ce ai făcut greșit (și el nu vrea să-ți spun de ce) nu, îmi pare rău! Dacă ei sunt răi, nu merită o scuză, și da voi! Nu e vina ta să nu știi ce-i deranjează și probabil că și ceilalți tăi prieteni nu vor ști!
    • Nu trebuie să acceptați comentarii negative de la acești prieteni, deoarece acest lucru va "arunca focul în foc" și o vor face și mai mult.
    • Găsiți alți prieteni, acest lucru merită! Veți simți mult mai bine să găsiți un adevărat prieten, pentru care puteți să vă arătați întotdeauna partea adevărată.
    • Aceasta este viața! Dacă aveți nevoie să simțiți că sunteți prieteni cu ei, de ce este important acest lucru și de la ce veți obține? Dacă spui asta, ce-ar spune?
    • Dacă credeți că vă sunt în pericol, spuneți-le că trebuie să încheiați prietenia - vă cereți scuze și să găsiți cei mai buni prieteni. Nu are rost să vă înconjurați cu oameni nesigure.
    • Aveți grijă când acuzați-i pe prietenul tău să vorbească în spatele tău, pentru că nu poate face asta, făcând situația foarte stânjenitoare pentru tine.
    • Dacă părinții tăi spun că nu mai trebuie să fii prieteni cu o anumită persoană, ascultă-i. Ei știu mai mult decât tu.
    • Încercați să utilizați una dintre următoarele fraze dacă vorbiți ceva nepoliticos / rău:
      • Nu-mi vine să cred că ai spus asta.
      • Wow, asta e nepoliticos.
      • Wow, cineva sa trezit într-o stare proastă de azi!
      • Sau chiar Mă bucur că este o țară liberă.
    • Doar ignorați persoana dacă te abuzează verbal. Acest lucru funcționează întotdeauna. Uneori, persoana nu poate intenționa chiar să fie abuzivă și plină de înțeles și doar se joacă cu dvs.

    avertismente

    • S-ar putea să vă pierdeți niște prieteni, dar acest lucru este contrabalansat de noii prieteni pe care trebuie să-i faceți.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să ai o relație grozavă cu prietenul tăuCum să ai o relație grozavă cu prietenul tău
    Cum să accepți prietenii prietenului tăuCum să accepți prietenii prietenului tău
    Cum să ignorați insulteleCum să ignorați insultele
    Cum să-mi cereți scuze unui prietenCum să-mi cereți scuze unui prieten
    Cum să-mi cer scuze pentru prietena taCum să-mi cer scuze pentru prietena ta
    Cum să-ți recuperești ex-iubitul (pentru fete adolescente)Cum să-ți recuperești ex-iubitul (pentru fete adolescente)
    Cum să știu dacă o femeie te urășteCum să știu dacă o femeie te urăște
    Cum sa stii daca prietenul tau este curajos cu tineCum sa stii daca prietenul tau este curajos cu tine
    Cum să știi dacă cineva te urășteCum să știi dacă cineva te urăște
    Cum să-ți ceri scuze celui mai bun prieten al tăuCum să-ți ceri scuze celui mai bun prieten al tău
    » » Cum să reacționezi atunci când prietenii tăi sunt răi cu tine
    © 2021 itholoinfo.com.com