itholoinfo.com.com

Cum să știți dacă ar trebui să invitați o fată să plece

Ai vrut vreodată să inviți o fată, dar nu știai dacă ar trebui? Sperăm că acest articol vă ajută să recunoașteți când trebuie sau nu să o invitați. Acordând atenție comportamentului și limbajului corpului vă poate ajuta să vă dați seama!

pași

Partea 1
Recunoscând dacă te place

Imaginea intitulată
1
Vezi dacă face un efort să rămână în jurul tău. Dacă vine să vorbească sau să vă privească, este un semn de interes. De exemplu, dacă vă aflați din cealaltă parte a camerei, ea se întoarce spre dvs. și face un efort de a vorbi.
  • Imaginea intitulată
    2
    Observați expresiile lor. Pare fericită ori de câte ori te vede? Dacă ea zâmbește când vorbești cu ea și arată fericită în jurul tău, înseamnă că te place. De exemplu, dacă o întrebi pentru un creion, ea poate zâmbi și poate găsi unul imediat pentru tine.
  • Imaginea intitulată Știți dacă ar trebui să întrebați o fată
    3
    Vezi dacă face contact fizic cu tine. Dacă te îmbrățișează sau pare să vrea să te atingă prea mult, înseamnă că e în a ta. De exemplu, când stați alături de ea, ea se sprijină în partea dvs. - sau vă mângâie brațele sau înapoi în timp ce vorbește cu dvs.
  • Imaginea intitulată Știți dacă ar trebui să întrebați o fată
    4
    Căutați semnele evidente. Ți-a întrebat dacă vrei să ieși cu ea? Dacă vă dă sfaturi sau vă pune întrebări despre ea, vrea să o întrebați. De exemplu, dacă te întreabă: "Ce ai spune dacă te-am întrebat?"
  • Partea 2
    Crearea momentului să o inviți

    Imaginea intitulată
    1
    Puneți întrebări despre asta. De exemplu, ați putea întreba: "Dacă v-aș fi întrebat, ce ați spune?" Dacă spune că va pleca, o vei invita săptămâna viitoare. Cu toate acestea, dacă ea spune că nu va pleca, nu este sfârșitul lumii. Cel puțin o vei lăsa cu gândul că voi doi puteți avea un subiect.
  • Imaginea intitulată
    2
    Încearcă să o îmbrățișezi. De exemplu, ați putea ajunge în spatele ei și o îmbrățișați, cu capul îndoit peste umăr, ca un salut. Dacă nu te trimite și pare să-ți placă îmbrățișarea, ești pe drumul cel bun. Dacă te reține, este un semn că e în a ta și ar fi momentul potrivit să o inviți. Dacă te-a împins, doar zâmbi și îndoi cotul pe umăr, ca și cum îmbrățișarea ar fi fost doar o glumă. Aceasta înseamnă că nu se simte confortabilă cu prezența ta și nu ar fi un moment bun să o invite.
  • Imaginea intitulată Știți dacă ar trebui să întrebați o fată Pasul 7
    3
    Lăudați-o. De exemplu, ați putea spune: "Aveți ochi frumoși" sau "Cred că sunteți foarte drăguți". Fetele iubesc asta. Dacă ea pare să iubească complimentul și vă mulțumesc, este timpul să o invitați. Cu toate acestea, dacă vă dă un aspect disprețuitor sau vă arată neplăcut, este mai bine să nu o invitați.
  • Partea 3
    A invitat-o ​​să plece



    Imaginea intitulată
    1
    Începeți ocazional, apoi invitați-o să plece în mod corespunzător. Începeți prin a lăuda. De exemplu, ați putea spune: "Cred că sunteți drăguți" sau, mai exact, "nu am văzut niciodată ochii atât de albastri!" Dacă ea pare să se bucure de a fi lăudată, puteți trece la pasul următor. Dacă arată inconfortabil, încheie momentul așa: "Pentru că părul tău îți convine cu adevărat" sau "Această bluză arată excelent pentru tine". Aceasta vă va repara daunele și puteți pleca.
  • Imaginea intitulată Știți dacă ar trebui să întrebați o fată Pasul 9
    2
    Alegeți un moment când voi doi sunteți singuri. De exemplu: plecând acasă împreună și singuri. Nu o invita să iasă în fața altor prieteni, deoarece ar putea influența decizia ei. Alegerea momentului și locului potrivit este crucială. Asigură-te că are o bună dispoziție să nu te riscă să te respingă.
  • Imaginea intitulată
    3
    Pregătește-te pentru ceea ce vei cere. De exemplu, ați putea spune: "Vroiam să fii prietena mea" sau "Vreau să ies cu tine". Acest lucru vă va pregăti pentru ceea ce veți face, altfel va crede că este o glumă și nu vă va lua în serios.
  • Imaginea intitulată Știți dacă ar trebui să întrebați o fată 11
    4
    Invitați-o direct. Spuneți "Vrei să ieși cu mine?" Sau "Vrei să fii iubita mea?" Și zâmbește în timp ce aștepți răspunsul. Dacă îi răspunde lent, ai putea sugera o întâlnire undeva când decide.
  • Imaginea intitulată
    5
    Răspundeți la răspunsul ei. Dacă spune da, fiți pozitivi - nu exagerați, dar arătați că sunteți fericiți să ieșiți împreună cu ea. Apoi, puteți spune ceva de genul "Să vă mai văd mai târziu" și să plecați, pentru a evita un sentiment de ciudățenie. Dacă ea spune nu, nu-ți fie rușine și nici nu vezi fragilitate. Nimeni nu vă va învinovăți că v-a invitat, și dacă este important pentru dvs., meritați oricum cel mai bine. Doar zâmbiți, stați calm și spuneți: "Bine, nu puteți da vina pe un copil pentru că încercați!" Și plecați.
  • Imaginea intitulată
    6
    Dă-i puțin spațiu. Un "nu" nu înseamnă neapărat "nu" pentru totdeauna, dar nu doriți să-l dominați. Dacă se gândește să iasă cu tine, poate începe să te placă. Cele mai multe fete se simt mai atrase de cei care sunt atrași de ei, este în natura lor! Deci, nu renunta sau poti convinge o alta fata care pare mai atrasa. Cu toate acestea, nu fi plictisitor.
  • Imaginea intitulată Știți dacă ar trebui să întrebați o fată 14
    7
    Amintiți-vă că întâlnirile sunt menite să fie distractive. Nu vă stânjeniți - această fată ar trebui să vă admire că aveți curajul să o întrebați. Mult noroc!
  • sfaturi

    • Dacă ea spune nu, există și alte câteva posibilități. Sună ciudat, dar, din nefericire, pasiunea noastră nu este întotdeauna reciprocă. De fapt, majoritatea oamenilor nu îndrăznesc să-și invite pasiunea să plece. Sunt sigur că veți găsi pe altcineva care să vă placă mai bine, apoi să mergeți la luptă!
    • Nu te jene să inviți o fată. Rămâi calm, calm și discret.
    • Dacă nu știi, du-te. Dacă ea spune "da", bine pentru tine - dacă nu, poți face mult mai bine data viitoare.
    • Nu lăsați-o pe fata să vă conducă viața. Gândește-te că este bine, dar te poate face și obsesiv și nu e niciodată un semn bun.

    avertismente

    • Nu este imposibil, dar niciodată nu este o idee bună să inviți cel mai bun prieten al tău.
    • Asigurați-vă că fata nu are un prieten.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să determinați dacă un băiat devine nervos în jurul dvs. pentru că vă placeCum să determinați dacă un băiat devine nervos în jurul dvs. pentru că vă place
    Cum să flirtezi fizic cu o fatăCum să flirtezi fizic cu o fată
    Cum să știți dacă flirtul dvs. vă place prea multCum să știți dacă flirtul dvs. vă place prea mult
    Cum sa stii daca ea nu te place mai multCum sa stii daca ea nu te place mai mult
    Cum să știți dacă un băiat în școala dvs. vă placeCum să știți dacă un băiat în școala dvs. vă place
    Cum să știu dacă un băiat îți placeCum să știu dacă un băiat îți place
    Cum să știu dacă o fată vă place prea multCum să știu dacă o fată vă place prea mult
    Cum sa stii daca o fata care nu a vorbit niciodata inainte sa te placaCum sa stii daca o fata care nu a vorbit niciodata inainte sa te placa
    Cum sa stii daca o fata de scoala te placCum sa stii daca o fata de scoala te plac
    Cum să chemi o fată să pleceCum să chemi o fată să plece
    » » Cum să știți dacă ar trebui să invitați o fată să plece
    © 2021 itholoinfo.com.com