itholoinfo.com.com

Cum să fiți invitat la o petrecere

Trebuie să fie dezamăgitor de a nu fi invitat la o petrecere care pare a fi o distracție. Nimeni nu vrea să stea singuri acasă dorind să se afle într-un astfel de loc: vrea să meargă acolo! Iată câteva sugestii care vă vor ajuta să faceți acest lucru.

pași

Metoda 1
Utilizați persoanele de contact

Imaginea intitulată Invitați la o petrecere Pasul 1
1
Discutați despre acest lucru ocazional atunci când vorbiți cu prietenii dvs. și vedeți dacă vreunul dintre ei a fost invitat.
  • Imagine intitulată Invitați la o petrecere Pasul 2
    2
    Dacă cineva spune da, puteți spune: "Cât de fantastic! Aș vrea să pot merge și eu. "
  • Imagine intitulată Invitați la o petrecere Pasul 3
    3
    Prietenul tău ar putea spune: "De ce nu vii cu mine? Pot să iau un oaspete. În acest caz, ar trebui să oferiți plimbarea ca o formă de mulțumire.
  • Imaginea intitulată Invitați la o petrecere Pasul 4
    4
    Dacă spune că a acceptat să meargă cu altcineva, spune-i: "Bine. Distrează-te! ". Vezi dacă vreun alt prieten al tău a fost invitat și dacă te poate lua.
  • Metoda 2
    Furnizați serviciile dvs.

    Imagine intitulată Invitați la un partid Pas 5
    1
    Discutați despre gazda partidului sau despre unii dintre organizatori, de preferință cineva pe care deja îl cunoașteți și întrebați dacă are nevoie de ajutor.


  • Imagine intitulată Invitați la un partid Pasul 6
    2
    Dacă persoana vă spune ce ajutor doriți, faceți voluntar să faceți acest lucru. Odată ce te implici în pregătirea petrecerii, cu siguranță vei participa la ea!
  • Imagine intitulată Invitați la o petrecere Pasul 7
    3
    Dacă spune că sa ocupat de tot, puteți să vă sugerați să faceți altceva. De exemplu, vă puteți oferi fotografia oaspeților. Dacă vă place ideea dvs., puteți merge la petrecere!
  • Metoda 3
    Donează ceva util

    Imaginea intitulată Invitați la o petrecere Pasul 8
    1
    Gândiți-vă la ce fel de mâncare, băutură sau decor puteți aduce pentru a finaliza ceea ce va fi deja la petrecere.
  • Imagine intitulată Invitați la un partid Pasul 9
    2
    Dacă aveți contribuții bune pentru a le face, comunicați-le gazdei sau organizatorilor. De exemplu, dacă faceți cookie-uri cu picături delicioase de ciocolată, puteți spune pur și simplu: "Am auzit că plănuiți o petrecere și am presupus că ați servit desert la un moment dat. a mea.
  • Imagine intitulată Invitați la o petrecere Pasul 10
    3
    În cazul în care oferta conține ceva care are nevoie de partid, gazda sau cere organizatorilor modul în care acestea vă vor compensa această voință. Le puteți spune că vă place să participați la eveniment. În acest caz, nu veți fi doar invitați, ci și primiți cu plăcere datorită contribuției dvs.!
  • sfaturi

    • Nu te uita prea disperat!
    • Încearcă să fii prietenos și amuzant. Nu trebuie să fii prieten cu toată lumea, dar este întotdeauna plăcut să faci o impresie bună.
    • Fă prieten noi! Dacă da, puteți fi invitat la următoarea petrecere.
    • Nu ieșiți și nu faceți prieteni ca o sarcină. E o activitate drăguță.
    • Dacă puteți merge la petrecere, rochie casual, dar impecabil (în cazul în care nu există nici o specificație), în scopul de a impresiona pe oameni și să le ia în considerare ideea de a vă invita data viitoare. Când plecați, amintiți-vă că vă mulțumiți gazdei și lăudați petrecerea.
    • Asigurați-vă că vorbiți cu gazda și îi mulțumiți pentru că l-ați invitat.

    avertismente

    • Nu beți niciodată prea mult la vreun partid pentru a participa. Oaspeții băiat irită gazdele și nu mai sunt chemați la evenimente ulterioare.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să inviți un băiat să plece chiar dacă se temeCum să inviți un băiat să plece chiar dacă se teme
    Cum de a invita o fată să plece dacă ea deja dejaCum de a invita o fată să plece dacă ea deja deja
    Cum să știu dacă o fată vă place prea multCum să știu dacă o fată vă place prea mult
    Cum sa ai o prietena sa fii copilCum sa ai o prietena sa fii copil
    Cum să ceri pentru Dansez cu o fatăCum să ceri pentru Dansez cu o fată
    Cum să fii invitat la petrecereCum să fii invitat la petrecere
    Cum sa dansezi cu o fata la o petrecereCum sa dansezi cu o fata la o petrecere
    Cum să vă bucurați de oaspeții dvs. de petrecereCum să vă bucurați de oaspeții dvs. de petrecere
    Cum de a organiza o petrecere de petrecere mare de zile de pijamaCum de a organiza o petrecere de petrecere mare de zile de pijama
    Cum să pregătești un cocktailCum să pregătești un cocktail
    » » Cum să fiți invitat la o petrecere
    © 2021 itholoinfo.com.com