itholoinfo.com.com

Cum să faci un prieten zâmbet

A face ca prietenul tău să zâmbească te ajută să-ți păstrezi prietenia și, de asemenea, face ca prietenii tăi să rămână cu tine și nu te părăsesc niciodată. Există modalități diferite de a-ți face prietenul să zâmbească, dar nu până în punctul în care arăți ca un clovn sau că râd de tine, gândindu-ți un idiot. Este posibil să le facem să râdă prin cuvinte sau gesturi. Acestea sunt pașii pentru a vă face prietenul să zâmbească.

pași

Imaginea intitulată Fă un prieten Râde Pasul 1
1
Fii plin de umor. Cum sa faci pe cineva fericit daca esti singur sau chiar furios? Dacă doriți să te distrezi cu prietenul tău și pe care doriți să-l facă zâmbet sau doresc să spună o glumă pentru el, sigur de a fi plin de umor. Este prietenul tău care trebuie să fie încântat, nu tu.
  • Imagine intitulată Fă un prieten Râde Pasul 2
    2
    Simțiți-vă confortabil și odihnit suficient. Acest lucru vă va ajuta să gândiți corect. Funny glume sunt uneori greu de inventat daca esti stresat sau cu somn putin. Nu vă gândiți la alte lucruri care vă pot distrage gândurile, astfel încât să puteți gândi bine la glumele pe care doriți să le spuneți prietenului dvs.
  • Imagine intitulată Fă un prieten Râde Pasul 3
    3
    În primul rând. Înainte de a începe să vorbiți sau să faceți glume amuzante, gândiți-vă mai întâi. Vrei să-l faci să zâmbească, nu-l face furios.
  • Imagine intitulată Fă un prieten Râde Pasul 4
    4
    Nu exagerați. Dacă faci glume prin gesturi, nu te comporta ca un clovn. În caz contrar, prietenul tău te va suna nebun și poate obține chiar și o scuză pentru a nu merge data viitoare când vă întreb dacă vrea să iasă cu tine, și poate chiar să nu vorbesc cu tine. Unii oameni nu vor să aibă un prieten nebun.
  • Imaginea intitulată Fă un prieten Râde Pasul 5
    5


    Puteți spune lucruri imposibile, dar nu prea mult. Se înțelege că o glumă nu este ceva adevărat. Spuneți ceva incredibil, dar asigurați-vă că prietenul dvs. vă va plăcea gluma. Exemplu, puteți începe gluma prin a spune: Am văzut un monstru în această dimineață, am fost foarte speriată. Prietenul tău te poate întreba atunci, Într-adevăr? Unde?. În cele din urmă, răspundeți: În oglindă, și aproape că l-am rupt, până mi-am dat seama că eu sunt.
  • Imagine intitulată Fă-ți un prieten Râde Pasul 6
    6
    Compara. Când vă aflați într-un loc public cu mulți oameni în jurul valorii, le folosesc ca parte din glumele lui, dar asigurați-vă că pentru a alege un umor pentru a compara. Exemplu, spui: Îl vezi pe tipul ăla acolo?, Apoi răspunde: Da, de ce?, răspundeți Dacă el cotește la stânga, se pare ca tatăl meu, dar dacă faci dreapta, arata ca unchiul meu, dar se confruntă, ei bine, eu nu știu! „Cu siguranță prietenul tău va întreba cine va fi următoarea persoană ați menționat. Cel mai bun răspuns este: Prietena mea. Cel mai bine este că prietenul tău nu a văzut prietena lui, sau nu știu cine are unul nu trebuie să ne imaginăm. Imaginați-vă că aveți o prietena a cărei față este aceeași cu cea a tatălui tău.

  • Imagine intitulată Fă un prieten Râde Pasul 7
    7
    Aruncă o nebunie. Acest lucru poate suna nebun, dar este încă posibil să-l utilizați ca unul dintre glumele voastre. De exemplu, dacă prietenul tău vorbește atât de mult și ai început să mă satur de auz, acest lucru este cel mai bun mod de a face acest lucru fără a spune ceva ce nu vrei să auzi. Spune imediat: Shh, liniștit, ai auzit sunetul ăsta? El va întreba atunci, Ce sunet?. Apoi, lăsați aerul dinăuntru, dar asigurați-vă că va face sunet sau nimic nu se va întâmpla.
  • Imaginea intitulată Fă-ți un prieten Râde Pasul 8
    8
    Căutați lucruri urâte și amuzante. Există multe lucruri în mediul înconjurător pe care le puteți folosi la subiecții voștri. Puteți compara cu ceva sau cineva care prietenul tău, de asemenea, știu, dar asigurați-vă că știți limitele dvs., pentru că uneori poate fi ofensator.
  • Imaginea intitulată Fă un prieten Râde Pasul 9
    9
    Dușmani. Puteți folosi numele vrăjmașului dvs. în glumă, comparând-l cu ceea ce doriți, dar asigurați-vă că prietenul dvs. nu-i place sau că nu este prieten cu dușmanul tău, altfel vei deveni inamic al prietenului tău. Exemplu: Dacă prietenul tău este un om cu părul mare, încearcă gluma ta cerându- Ai fost la grădina zoologică?. Și dacă prietenul tău răspunde da, apoi adăugați, "Ai văzut gorila acolo?" și el răspunde "clar", complet: Îi știi numele?, Dacă răspunde Nu, Răspundeți numele vrăjmașului vostru și spuneți: Acum știu unde lucrează cu jumătate de normă! "

  • sfaturi

    • Fii creativ. Priviți în jur și încercați să traduceți lucrurile și să vă distrați de ele.
    • Dacă ați găsit un eveniment amuzant, face o poveste despre ea și să o împărtășească cu prietenul tău, dar asigurați-vă că este amuzant.
    • Pentru a fi un comediant mai bun, vizionați filme de comedie pentru a obține o idee despre cum să faceți prietenul tău să zâmbească.
    • Citiți cărți despre glume.
    • Există multe glume pe internet. Asigurați-vă că alegeți glumele potrivite pentru prietenul dvs. și care nu vă va jigni.
    • Reprezentarea este, de asemenea, un factor în a face prietenul tău zâmbet. Învață să faci glume despre celebrități sau persoane populare.

    avertismente

    • Nu folosiți prietenul sau cei dragi în glume. În caz contrar, prietenul tău va fi supărat pe tine.
    • Nu-ți cere prietenei să zâmbească, pentru că acest lucru este jenant.
    • Scapă de glumele brânzeturilor. Dacă gluma ta sună lipicioasă, încercați o altă glumă.
    • Fiți atenți la ceea ce spuneți, unele glume pot fi ofensatoare și acest lucru vă va provoca probleme.
    • Dacă prietenul dvs. nu este într-o stare bună de spirit, mai întâi să-l întreb ce este greșit și vorbesc despre asta până când se dovedește a fi fericit.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să înveți un câine să zâmbeascăCum să înveți un câine să zâmbească
    Cum să-și înveselească un prieten după o afarăCum să-și înveselească un prieten după o afară
    Cum să faci pe cineva să zâmbeascăCum să faci pe cineva să zâmbească
    Cum să fii cel mai bun prieten al tăuCum să fii cel mai bun prieten al tău
    Cum sa faci un prieten imaginarCum sa faci un prieten imaginar
    Cum să accepți prietenii prietenului tăuCum să accepți prietenii prietenului tău
    Cum să-ți iubești iubitulCum să-ți iubești iubitul
    Cum să încurajezi un prieten tristCum să încurajezi un prieten trist
    Cum să ai grijă de prietenul tău când e supăratCum să ai grijă de prietenul tău când e supărat
    Cum să-ți lași prietenul nebun pentru tineCum să-ți lași prietenul nebun pentru tine
    » » Cum să faci un prieten zâmbet
    © 2021 itholoinfo.com.com