itholoinfo.com.com

Cum să deveniți un extrovert dacă sunteți timid

Este dificil sa te bucuri de viata daca esti atat de timid incat sa nu-ti poti exprima sentimentele, sa vorbesti cu oamenii, sa pleci etc. Există câteva lucruri care te vor ajuta să scapi de timiditate și să arăți cine ești cu adevărat!

pași

Afișarea imaginii devine dacă sunteți timid Pasul 1
1
Practicați-vă sentimentele. Improvizația este minunată! Alegeți o dispoziție și încercați să acționați așa. De exemplu: fericit, furios, obosit, norocos sau trist. Puteți să faceți asta în dormitorul dvs. dacă nu doriți ca altcineva să o vadă. Amintiți-vă să utilizați limbajul corpului și vocea! De asemenea, discutați cu reflecția dvs. ca și cum ați vorbi cu altcineva. Deci, puteți să vă exersați accentul și expresiile faciale, ca și zâmbetul. Dacă aveți probleme cu limbajul corpului, puneți un cântec pentru a juca și a dansa! A face acest lucru vă va ajuta în comunicare. De asemenea, exersați eventualele rezultate pe care oamenii le-ar putea spune și le pot practica în fața oglinzii.
  • Imaginea intitulată Deveniți ieșiți dacă sunteți timizi Pasul 2
    2
    Zâmbiți pentru oricine doriți. Dacă vedeți pe cineva amuzant, o persoană foarte frumoasă, un copil drăgălaș, etc. Zâmbiți la ei! După aceasta, puteți arunca o privire lungă și puteți contacta cu ochii. Când vă simțiți confortabil și cu ochii, începeți să discutați în afara. Dar dați-vă timp, nu se va întâmpla peste noapte.


  • Imaginea intitulată Deveniți de ieșire dacă sunteți timizi Pasul 3
    3
    Împărtășiți comentariile dvs. pozitive, dacă cineva poartă o bluză frumoasă, dacă cineva joacă un instrument bine, dacă face mâncare delicioasă și așa mai departe. Spuneți-o! Acest lucru te face să arăți ca o persoană prietenă și oamenii te vor lăuda, de asemenea!
  • Imaginea intitulată Deveniți de ieșire dacă sunteți timizi Pasul 4
    4
    Pleacă! Du-te la spectacole, cafenele, la filme și bucurați-vă de plimbare. Încercați să vorbiți în timp ce sunteți acolo. De exemplu, în cafenea: primul care să spună este cererea dvs., apoi adăugați altceva: "Um, te rog, e atât de delicios", și când poți să faci asta, poți să te îmbrățișezi și să crești mai mult. favoare, este atât de delicios. Îți place? Felicitări, tocmai jucați chit-chat!
  • Imaginea intitulată Deveniți ieșiți dacă sunteți timizi Pasul 5
    5
    Ajutați-i pe oameni! Dacă cineva are probleme cu mașina, animalul care a fugit, sacii grei etc., întreabă dacă pot face orice. Amintiți-vă că atunci când oamenii au probleme, ele sunt adesea în panică, așa că dacă ar părea furioși atunci când cereți, nu este vina ta! Uneori oamenii fac ceva pentru tine sau îți dau ceva pentru ajutor. Ca și când l-am ajutat pe un bărbat să-și ia câinele și a doua zi când m-am dus la un magazin de mărfuri sportive pentru a cumpăra motociclete, am descoperit că deținea magazinul. Asa ca am luat patinele gratuit! : D
  • Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să fii un tip foarte coolCum să fii un tip foarte cool
    Cum să acționezi ca Marilyn MonroeCum să acționezi ca Marilyn Monroe
    Cum să exprimați ceea ce simțiți ca fiind timidCum să exprimați ceea ce simțiți ca fiind timid
    Cum să obțineți o iubită dacă sunteți timidCum să obțineți o iubită dacă sunteți timid
    Cum sa-ti ascunzi sentimentele din pasiunea ta (pentru fete)Cum sa-ti ascunzi sentimentele din pasiunea ta (pentru fete)
    Cum să vorbim cu un băiat timid pe care nu-l cunoașteți foarte bineCum să vorbim cu un băiat timid pe care nu-l cunoașteți foarte bine
    Cum să te prefac că ești timidCum să te prefac că ești timid
    Cum să nu cădem în dragoste prea mult pentru un băiatCum să nu cădem în dragoste prea mult pentru un băiat
    Cum să știu dacă un tip timid vă place în liceuCum să știu dacă un tip timid vă place în liceu
    Cum să fii expresivCum să fii expresiv
    » » Cum să deveniți un extrovert dacă sunteți timid
    © 2021 itholoinfo.com.com