itholoinfo.com.com

Cum sa renunti la dating cu o fata

Nimeni nu a spus că oferirea unei fete ar fi distractiv - sau ușor. Dar dacă planificați înainte, rupeți știrile cât mai ușor și evitați să provocați daune inutile, veți putea trece fără să simțiți durere sau suferință. Deci, cum îți închizi curte cu o fată, fără ca ea să se simtă îngrozită? Citiți mai departe pentru a afla.

pași

Partea 1
Suflarea unui plan

Imagine intitulată Dump Girls Step 1
1
Gândește-te la ce ai de gând să spui. Dacă vă pasă cel puțin de fată, atunci ar trebui să vă petreceți ceva timp în căutarea unei modalități de a oferi vestea cea mai proastă cât puteți de bine. Dacă nu planificați înainte, s-ar putea să vă răniți mai întâi fată prin confuzie sau pur și simplu sunând ca un idiot neintenționat. Nu este necesar să repetăm ​​fiecare cuvânt, dar trebuie să aveți un sentiment al ceea ce veți spune pentru a pune capăt relației și a motivului pe care îl veți da pentru ao face. Iată câteva lucruri pe care le puteți spune:
  • "Îmi pare foarte rău, dar nu cred că lucrurile lucrează pentru noi, mă simt ca și cum am deveni oameni diferiți și nu găsim o cale de a face ca relația să funcționeze".
  • "Este greu de spus, dar cred că ar trebui să încheiem relația noastră. Știu că amândoi suntem nefericiți pentru că nu suntem într-adevăr compatibili și trebuie să continuăm."
  • "Relația noastră nu mai funcționează, am petrecut mult timp la locul de muncă și sunteți așa de ocupat cu ceilalți prieteni că nu ne-am alocat timp prioritatea, cred că este prea târziu să mă întorc".
  • Imaginea intitulată Dump Girls Step 2
    2
    Finalizați în persoană, dacă vă interesează. Dacă fetița înseamnă ceva pentru tine, fă-i curtoazia că o vei termina în persoană. Dacă faceți acest lucru prin mesaj text sau e-mail, acesta va fi idiotul etern care nu a putut aduce curajul să renunțe la prietena sa ca om. În timp ce s-ar putea să vă simțiți ușurat momentan prin apăsarea butonului "trimiteți", repercusiunile acțiunilor dvs. nu vor merita calea ușoară de ieșire. Dă-i fetei șansa de a te asculta și de a vorbi despre separare. Dacă vă pasă de ea, atunci veți dori ca ea să aibă o șansă reală pentru o anumită închidere.
    • Singurul motiv pentru care nu trebuie să ajungeți cu fata în persoană este dacă vă aflați într-o relație de lungă distanță și nu vă veți mai vedea unii pe alții. În acest caz, este mai bine să terminați la telefon decât să așteptați până la data viitoare când vă întâlniți.
  • Imaginea intitulată Dump Girls Step 3
    3
    Alegeți momentul potrivit. Nu este momentul potrivit pentru a vă despărți de cineva. Oricum, persoana va fi supărată, stresată și, eventual, supărată. Cu toate acestea, puteți minimiza daunele un pic prin alegerea unui moment în care fata nu are nimic de a face după aceea și când știți că nu va fi extrem de stresată din cauza unui test important / joc / interviu a doua zi. Dacă alegeți un moment în care este mai puțin predispus la stres, va fi mai ușor pentru ea să înțeleagă mesajul.
    • Dacă este constant stresată și există multe întâmplări, nu lăsați această întârziere să se termine mult timp - încercați doar să găsiți o zi când este mai puțin stresată decât de obicei, dacă puteți.
  • Imagine intitulată Dump Girls Step 4
    4
    Alege locul potrivit. Prima dvs. prioritate este alegerea unui loc liniștit, retras, în cazul în care nu aveți șansa de a întâlni pe cineva pe care îl cunoașteți. După aceea, încercați să nu alegeți un loc care să însemne mult pentru dvs., cum ar fi banca în care ați sărutat prima dată sau restaurantul preferat. Spargerea ei într-un loc semnificativ pentru relația dvs. va face doar durerea mai rău. Doar alege un loc care este calm, neutru și cât mai romantic posibil. Dacă o luați o plimbare lungă printr-o grădină de trandafiri sau pe o plajă, atunci da, separarea o va uimi.
  • Imagine intitulată Dump Girls Step 5
    5
    Ține-ți răcoarea, sunând-o să plece. Nu acționa prea serios sau din păcate, întrebându-i dacă este liberă mai târziu. Doar păstrați-vă rece și întrebați dacă va fi disponibil mai târziu. Poți să spui "Vreau să vorbesc cu tine despre ceva", dar va fi destul de evident că ai vesti proaste, deci dacă poți, păstrează-l puțin vag. Asta nu inseamna ca ar trebui sa o obtii complet prin surprindere, dar nu ar trebui sa te enervezi cu mult timp inainte de conversatie sau ca va dori sa ai conversatia in termenii tai si ca nu poti fi pregatit.
  • Partea 2
    Ora de conversație

    Imaginea intitulată Dump Girls Step 6
    1
    Obțineți punctul. Poți să spui mai întâi ceva frumos sau să joci chit-chat, dar nu prelungi durerea. După un minut sau două, odată ce tu și fata sunteți confortabil, spuneți că doriți să încheiați relația. Cu cât mai rămâi acolo, cu atât vei fi mai nervos și cu atât vei fi mai probabil să pierzi drumul. Dacă renunți la discuție timp de douăzeci de minute înainte să termini cu asta, asta te poate deruta. Luați o respirație adâncă și spuneți-i că totul este terminat cât mai bine posibil. Iată câteva lucruri pe care le puteți spune:
    • "Îmi pare rău să spun că cred că relația noastră sa încheiat. Am fi amândoi mai fericiți dacă am continuat."
    • "Această relație nu mai lucrează pentru mine. Știu că am încercat totul și că nu se va face nimic mai bine".
    • "Nu poate fi o surpriză faptul că nu am fost fericit în această relație pentru o vreme. Îmi pasă foarte mult de tine, dar nu cred că ar trebui să plecăm mai mult".
  • Imagine intitulată Dump Girls Step 7


    2
    Lasă-o să vadă că și tu ești rănit. Dacă nu vă supărați, atunci nu există nici un motiv să-l falsificați. Dar dacă te-ai supărat cu adevărat despre separare, atunci fii sigur că o vede. Uită-te în ochii ei, vorbi încet și lasă-o să vadă durerea din față. Majoritatea oamenilor nu cred că persoana care a terminat simte durerea într-o separare, dar ambele suferă de fapt. Dacă își dă seama că nu luați o decizie ușoară și bruscă, care nu înseamnă nimic pentru tine, poate înțelege ce vrei să spui.
  • Imaginea intitulată Dump Girls Step 8
    3
    Lasă-i să vorbească. Dacă vă pasă de fată, dați-i respectul pe care-l merită și lăsați-o să vă spună ce simte, să întrebe întrebări și să împărtășească sentimentele ei. Poate vrea să plângă și să fie supărată, și asta e bine. Poate începe să blesteme și să se înfurie - caz în care poate fi necesar să rezumăm lucrurile. Dacă ea se răzvrătește mereu despre același lucru, atunci o poți tăia, dar dacă vrea cu adevărat să-ți împărtășească sentimentele și ești foarte tristă, fii atât de amabil să o lași să vorbească cu tine.
    • Probabil va avea câteva întrebări pentru dvs. și puteți decide cât de mult doriți să explicați.
  • Imagine intitulată Dump Girls Pasul 9
    4
    Explicați cât doriți. Dacă te-ai îndrăgostit vreodată de cineva sau ți-ai dat seama că fata este absolut plictisitoare, poți să o faci o favoare și să nu-i spui totul. Dar dacă simțiți că merită o explicație onestă a ceea ce sa întâmplat într-adevăr, atunci răspundeți la întrebările ei și explicați mai detaliat despărțirea. Amintește-ți că trebuie să-i spui lucrurilor pe care te simți confortabil și că cu cât spui mai mult, cu atât mai multă durere poate provoca. Găsiți un echilibru între a fi cinstit și a proteja fata.
    • De fapt, va practica doar o versiune diferită a "de ce?" de câteva ori - odată ce simți că nu-i mai poți da noi informații, poate că e timpul să terminăm subiectul.
  • Imagine intitulată Dump Girls Step 10
    5
    Ține-ți cuvântul. Ați venit să vă îndepărtați de fată, așa că nu ieșiți de acolo hotărând să păstrați întâlniri, ci să sortați lucrurile, promițând că doriți doar să faceți o pauză de o lună sau că vreți să vă întâlniți, ci într-o relație deschisă. Fata îi poate înmuia inima atât de drăguță, tristă sau perseverentă încât este, dar nu o poți lăsa să-și schimbe planul original de joc. Dacă ați decis să o încheiați, atunci trebuie să fi avut un motiv bun, așa că respectați-vă.
    • De aceea ar trebui să păstrați conversația cât mai scurtă posibil. Cu cât sunteți mai mult cu ea, cu atât este mai probabil să vă răzgândiți.
  • Imaginea intitulată Dump Girls Step 11
    6
    Nu fi un idiot. Nu vă distrugeți reputația de a fi un idiot cu fata. Chiar dacă ea face ceva pentru a vă răni sau dacă sunteți pur și simplu obosit de ea, nu este nevoie să fie prea rău sau rănit pentru că nu mai simți ca intalniri mai. Vrei să plece cu o impresie relativ bună despre tine, așa că nu spune tuturor fetelor că ar trebui să fii evitat cu orice preț. Dacă vă simțiți niște cuvinte urâte venite, mușcați-vă limba.
  • Imaginea intitulată Dump Girls Step 12
    7
    Păstrați discursul scurt și dulce. Cu cât cheltuiți mai puțin pe conversație, cu atât mai bine. Odată ce vă spuneți rolul și spune ce vreți să spuneți, nu este nevoie să continuați acolo, simțindu-vă trist și lăsând să apară acele sentimente de dor. Aceasta vă va provoca mai multă durere, vă va face să vă regândiți ceea ce ați făcut și vă va face și mai trist și confuz. Nu trebuie să oprești fată și să pleci, dar dacă simți că ambele au spus deja tot ce au nevoie să spună și repetă, să spui că trebuie să pleci.
    • Dacă într-adevăr crezi că fata va încerca să continue, să ai o scuză rezonabilă să pleci în avans.
  • Imaginea intitulată Dump Girls Step 13
    8
    Încercați să terminați cu o remarcă pozitivă. Desi fata nu pleaca, crezand ca esti cel mai bun tip de pe planeta, ar trebui sa o lasi sa plece fara sa se gandeasca ca esti o persoana oribila. Spuneți la revedere ca un domn, spuneți ceva frumos și încercați să zâmbiți. Dacă sunteți în interiorul undeva, țineți-i ușa pentru ea când plecați. Nu plecați după ce ați suferit insulte sau o va salva. Vrei să lase relația cu o impresie pozitivă, nu-i așa?
  • sfaturi

    • Arătați limbajul corpului pozitiv.
    • Uite trist, și ea va fi mai moale cu tine.
    • Întotdeauna îți ceri scuze. Întotdeauna!

    avertismente

    • Puteți obține un rezultat foarte rău pentru că fiecare fată este diferită atunci când o ia pe cineva - unii sunt trist, unii furioși și nebuni, dar puțini sunt fericiți.
    • Poți lua o palmă în față.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să-i spui soțului dvs. că sunteți gravidăCum să-i spui soțului dvs. că sunteți gravidă
    Cum sa faci pe cineva sa se simta specialCum sa faci pe cineva sa se simta special
    Cum să stai cu orice fată (indiferent de aspect)Cum să stai cu orice fată (indiferent de aspect)
    Cum să-ți sfârșești prietenulCum să-ți sfârșești prietenul
    Cum sa iubesti un barbatCum sa iubesti un barbat
    Cum să animați o femeieCum să animați o femeie
    Cum să convingi o fatăCum să convingi o fată
    Cum să-i spui părinților că ai o prietenaCum să-i spui părinților că ai o prietena
    Cum să dați un răspuns bunCum să dați un răspuns bun
    Cum sa spui lucruri dulci fetelorCum sa spui lucruri dulci fetelor
    » » Cum sa renunti la dating cu o fata
    © 2021 itholoinfo.com.com