itholoinfo.com.com

Cum să-l confort pe cineva când nu există nimic dincolo de confortul de oferit

Uneori nu poți face nimic pentru altcineva. Acesta este cel mai rău sentiment din lume - știind că cineva suferă și nu puteți face nimic. Deci, ceea ce spui atunci când există neajutorată, privindu-le îneca în lacrimi și se luptă cu greutatea pe care viața pus pe umeri? Poate că nu-l poți lua. Poate că nici nu poți să-l poarte - ar putea fi o mulțime. Dar le puteți face să uite greutatea pentru o vreme și să-i ajute să treacă prin ea. Niciodată nu credeți că nu puteți face nimic - uneori, o mică prietenie poate face lucruri minunate.

pași

Imagine intitulată Confort Cineva când nu există nimic care să-i poți oferi cu excepția îngrijirii Pasul 1
1
Ascultă. Uneori oamenii trebuie să simtă că cineva le ascultă. Dați-le darul de a asculta și a le arăta acest lucru. Cu adevărat ascultați ceea ce spuneți, concentrați-vă și nu rătăciți - controlați-vă mintea. Scuturați-vă capul și puneți întrebări dacă credeți că vă pot ajuta. Dacă vă faceți panică, faceți tot ce este mai bun pentru a vă liniști. Imaginați-vă suferința situației - aceasta este o modalitate foarte bună de a înțelege cu adevărat prin ce treceți. După ce ați terminat de vorbit, spuneți ceva pentru a le reasigura, chiar dacă nu puteți scutura o baghetă magică și puteți rezolva totul, ați fost acolo pentru a le asculta și a le ajuta. Un simplu "Îmi pare rău că ți se întâmplă asta, dar sper că știi că voi fi întotdeauna acolo" poate însemna mult pentru cineva.
  • Imagine intitulată Confort Cineva când nu există nimic care să poată oferi cu excepția confortului Pasul 2
    2
    Dați-i o îmbrățișare. Acest lucru poate parea o prostie, dar acest gest fizic simplu poate face mult pentru cineva anxios, speriat sau nervos. Îmbrățișați-i și, dacă plâng, lăsați-i să plângă pe umăr. Faceți tot ce este mai bun pentru a fi liniștitor și primit.


  • Imagine intitulată Confort Cineva când nu există nimic care să poată oferi cu excepția îngrijirii Pasul 3
    3
    Alcalme. Sunt afectați, supărați sau simțind mizerabil. Este posibil să nu puteți oferi sfaturi, dar puteți să le calmați cu câteva cuvinte simple. Aveți grijă să nu pentru a acoperi problemele lor spunând că „nu-i așa de rău!“ Sau „ești furios pentru nimic“ Acest lucru este total inadecvat. În schimb încerca, „Eu știu că e greu, dar nu va fi singur“, „vei fi întotdeauna în siguranță“ sau „Puteți obține ajutor“ - ceva legat de securitate și liniște pentru a le calma.
  • Imagine intitulată Confort Cineva când nu există nimic care să poată oferi cu excepția îngrijirii Pasul 4
    4
    Reamintiți-le că veți fi mereu prezenți. Știind că cineva te sprijină este unul dintre cele mai sigure sentimente din lume. Îmbrățișează-le cât de tare poți. „Eu voi fi mereu aici“, „Îmi place de tine“, „Voi ajuta la fel de mult ca tine poate“ - toate aceste lucruri reamintesc că persoana care indiferent ce se întâmplă, puteți face față împreună.
  • sfaturi

    • Nu fii deprimat. Fii puternică pentru acea persoană - nu o să te ajute dacă trebuie să te superi. Ei au nevoie de sprijin, nu de cineva cu care să plângă.
    • Nu judecați persoana, chiar dacă credeți că sa întâmplat cu ea "treziți-vă la viață". Tu nu ești tatăl ei.
    • Problemele sunt foarte reale pentru ei. Vorbiți ușor și cu puțină pozitivitate. Într-o zi nu va fi așa cum este acum.
    • Nu-ți face prea multe probleme. Dacă nu ai grijă de tine, nu poți avea grijă de nimeni altcineva. Nu te superi sau obosi de viața altcuiva. Echilibrează situația pentru a oferi sprijin, dar, de asemenea, le permite să se recupereze pe cont propriu.
    • Fii atent cu cuvintele tale, pentru că oamenii în aceste situații pot fi foarte sensibili. Încercați să nu vă rulați mâna peste capul persoanei (vorbind figurat), nici să fiți prea greu sau prea ciudat. Ascultă întotdeauna persoana.
    • Asigurați-le și spuneți-le cât sunt iubiți.
    • Amintiți-vă că indiferent de ceea ce ei promit să facă acest lucru în cazul în care viața și siguranța lor sunt în pericol, este responsabilitatea dumneavoastră să-i spui cuiva imediat. Când sunteți în siguranță și mai bine, vă vor mulțumi. Sentimentul datoriei depășește solicitarea "vă rog să nu spuneți nimănui".

    avertismente

    • Uneori oamenii nu vor să îmbrățișeze, să vorbească sau să se afle în jurul nimănui. Dacă este așa, lăsați persoana să se liniștească și să se gândească cum să se apropie cel mai bine.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să ai o mare imaginațieCum să ai o mare imaginație
    Dându-mi o plecare într-un băiatDându-mi o plecare într-un băiat
    Cum să evitați gândurile suicidareCum să evitați gândurile suicidare
    Cum sa eviti sa fii enervant in jurul prietenilorCum sa eviti sa fii enervant in jurul prietenilor
    Cum sa faci o prietena ca tineCum sa faci o prietena ca tine
    Cum să fii utilCum să fii util
    Cum să începeți o conversație cu o fatăCum să începeți o conversație cu o fată
    Ajutarea și sprijinirea unui prieten în timpul unei faze dificileAjutarea și sprijinirea unui prieten în timpul unei faze dificile
    Cum să participi la un Primo platCum să participi la un Primo plat
    Cum să convingi o fatăCum să convingi o fată
    » » Cum să-l confort pe cineva când nu există nimic dincolo de confortul de oferit
    © 2021 itholoinfo.com.com