itholoinfo.com.com

Cum să închei o conversație cu o fată

Dacă vorbești cu o fată și simt că acest dialog nu va duce nicăieri, sau dacă trebuie să se retragă de pe site-ul, puteți încheia conversația, fără a fi nepoliticos sau precipitat. Încercați să găsiți o deschidere și să explicați că trebuie să plecați. Fiți prietenoși, încercați să faceți o impresie pozitivă și întotdeauna să vă luați la revedere.

pași

Partea 1
Închiderea ușoară a unei conversații cu cineva care nu vă place

Imagine intitulată Încheiați o conversație cu o fată 1
1
Schimbați subiectul. Chiar și atunci când vă simțiți blocați în discuții plictisitoare, este important să tratați cealaltă persoană cu respect și educație. Dacă vorbește prea mult și nu puteți găsi o portiță, încercați să schimbați subiectul pentru a întrerupe raționamentul. Explicați-vă că trebuie să plecați.
  • Nu fiți prea abrupți și nu schimbați subiectul cu totul altfel. Această atitudine poate părea nepoliticoasă și deranjantă.
  • Vorbește ceva care indică faptul că asculți, dar în același timp te poate ajuta să spui că trebuie să pleci.
  • De exemplu, în cazul în care este vorba despre o lucrare de școală, spune ceva de genul, „Oh, asta îmi amintește că nu am făcut lecția la clasa de mâine.“
  • Imagine intitulată Încheiați o conversație cu o fată 2
    2
    Așteptați o pauză. Uneori, cel mai bun mod de a găsi o deschidere pentru a face o scuză și a renunța este să așteptați o pauză în mijlocul conversației. Aceste momente sunt naturale și nu va părea că ați fi proiectat o cale de a sări. Trebuie să fii conștient când vine momentul ăsta. Faceți un comentariu spontan, explicând că trebuie să plecați.
    • Puteți profita de ocazie și puteți spune: "Wow, tocmai am văzut ce moment este. Chiar trebuie să plec. A fost minunat să vorbești cu tine.
  • Imagine intitulată Încheiați o conversație cu o fată Pasul 3
    3
    Introduceți pe cineva în conversație. Un alt mod de a evita este să profitați de oportunitatea de a implica alții în conversație. Prezența altora ușurează presiunea asupra voastră de a continua să vorbească. Puteți invita o altă persoană să se alăture conversației înainte de a pleca.
    • Procedând astfel, vă închideți calitatea de membru, dar lăsați pe cineva în loc.
    • Când vă vedeți un prieten care are interese comune cu fata, cheamă-l să vorbească și să discute un subiect de interes pentru ambii.
    • De exemplu, dacă fetița vorbește despre câinele ei și vedeți un prieten care se bucură de asemenea de animale, ar putea spune: "Uitați-vă la Suzana. Iubește câinii. Așteaptă o clipă, sunt sigur că va plăcea să vorbească despre asta.
  • Imagine intitulată Încheiați o conversație cu o fată Pasul 4
    4
    Comunicați prin limbajul corpului. Încercați să folosiți corpul pentru a comunica subtil că trebuie să terminați discuția și să plecați. Limbajul corpului nu este întotdeauna atât de subtil, deci asigurați-vă că sunteți politicos și considerat. Dacă vă îndepărtați de la persoană, vă puteți da indicații că sunteți distras.
    • Dacă începeți să vă cascați, să vă uitați la ceas sau pe telefonul mobil sau să vă uitați peste umăr, ea poate lua în considerare o atitudine nepoliticoasă și poate fi supărată.
    • Traversarea brațelor sau răsucirea ochilor vă va face să înțelegeți că ați fi mai degrabă în altă parte, dar nu este o atitudine atât de subtilă.
  • Imagine intitulată Încheiați o conversație cu o fată 5
    5


    Explicați că trebuie să încheiați conversația. Când vă gândiți la o scuză de plecat, încercați să găsiți un motiv real. Dacă ați întârziat altă întâlnire, vă rugăm să ne anunțați. A fi sinceră este, de obicei, cea mai bună cale de ieșire. Dacă te prinde în minciună, s-ar putea simți jignită. Dacă trebuie să veniți cu o anumită scuză, lăsați-o să fie ceva mic și plauzibil.
    • Poți să spui: "Îmi pare rău, trebuie să fac un apel. A fost frumos să vorbesc cu tine.
    • Sau "am mult de făcut, mai bine ar trebui să plec".
    • Evitați situații neobișnuite, cum ar fi "Trebuie să mă duc la spital pentru a-mi vizita unchiul care este bolnav".
  • Partea 2
    Închiderea unei conversații pe care doriți să o reluați

    Imagine intitulată Încheiați o conversație cu o fată 6
    1
    Arătați că ați auzit. Efectuarea unui comentariu care rezumă conversația este o modalitate pozitivă de a pune capăt conversației cu intenția de a relua ulterior subiectul. Acest lucru demonstrează că ați ascultat și ați acordat atenție ceea ce sa spus, dar, de asemenea, deschide o lacună pentru a spune că trebuie să plecați.
    • De exemplu, dacă fetița a comentat o carte, ați putea spune ceva de genul "Arată minunat, o să mă uit la ea. Vă mulțumim pentru recomandare. Acum trebuie să plec.
    • Acest tip de conversație este, de asemenea, o let-up pentru a relua mai târziu.
    • Poți să spui "Mulțumesc pentru recomandare, o voi citi și apoi îți voi spune ce am găsit".
  • Imagine intitulată Încheiați o conversație cu o fată
    2
    Lăudați-o pe fata. Puteți încheia conversația demonstrând că vă bucurați de conversație și lăudați persoana. În felul acesta va ști că ți-a plăcut să vorbești cu ea și că conversația sa terminat, pentru că trebuie să pleci. Iată câteva exemple despre ce să spunem:
    • "A fost o plăcere să te cunosc, dar trebuie să plec!"
    • "Îmi place să vorbesc cu tine, noroc cu totul. Trebuie să plec acum.
    • "Mi-ar plăcea să continuu conversația, dar datoria mă cheamă!"
  • Imagine intitulată Încheiați o conversație cu o fată 8
    3
    Sugerați un alt moment pentru a continua chatul. O modalitate foarte bună de a încheia conversația care demonstrează dorința de a repeta doza spune ceva de genul „A fost grozav să vorbesc cu tine, ne întâlnim din nou.“ Puteți face o sugestie mai concretă adăugând ceva de genul "Dacă sunteți liberi în week-end, să luăm cafea".
    • O altă alternativă este să arătăm interesul să îl găsim din nou și să spunem că vei trimite un mesaj.
  • Imagine intitulată Încheiați o conversație cu o fată Pasul 9
    4
    Ridicați-vă și zâmbiți. Un zâmbet blând este o modalitate simplă și eficientă de a încheia o conversație și arată cât de mult v-ați bucurat să discutați cu fata. Faceți un contact vizual și spuneți ceva de genul "A fost foarte frumos să vă vorbesc, vă voi vedea mai târziu." Discutați cu un ton plin de viață confirmă faptul că ea nu este jignit sau supărat de plecarea lui, și lasă într-o poziție mai liniștită pentru a relua conversația în viitor.
  • Surse și cotatii

    Mai multe ... (7)
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum să vorbim cu un băiat timid pe care nu-l cunoașteți foarte bineCum să vorbim cu un băiat timid pe care nu-l cunoașteți foarte bine
    Cum să încheiați o conversațieCum să încheiați o conversație
    Să se ocupe de cineva care te-a bătutSă se ocupe de cineva care te-a bătut
    Cum să răspundeți când persoana pe care o plătiți întreabă o întrebare ciudatăCum să răspundeți când persoana pe care o plătiți întreabă o întrebare ciudată
    Cum să fii prieteni ai cuiva care vorbește multCum să fii prieteni ai cuiva care vorbește mult
    Cum să ai o discuție serioasă despre OmegleCum să ai o discuție serioasă despre Omegle
    Cum să aveți dezbateri politice mai productiveCum să aveți dezbateri politice mai productive
    Cum să continuați o conversațieCum să continuați o conversație
    Cum să dezvolți o conversațieCum să dezvolți o conversație
    Cum de a scăpa de un apel telefonic rapidCum de a scăpa de un apel telefonic rapid
    » » Cum să închei o conversație cu o fată
    © 2021 itholoinfo.com.com