itholoinfo.com.com

Cum să vorbești despre întâlnirea anterioară

Deși nu există o modalitate ideală de a vorbi despre dragoste veche cu partenerul dvs. actual, pretinzând că nu ați fost niciodată cu nimeni înainte, nu este o idee bună. Iubirile trecute fac parte din cine sunteți - cu cât mai devreme cuplul devine peste acest lucru, cu atât mai ușor va fi să speriați fantomele trecutului și să aveți o relație sănătoasă.

pași

Imagine intitulată Discuție despre istoricul de dating dvs. Pasul 1
1
Așteptați momentul potrivit. Vorbind despre minunatele tale iubiri din trecut în timp ce începi să întâlnești pe cineva este o idee rea. Partenerul dvs. se poate simți comparat și analizat tot timpul! Lăsați acest subiect mai târziu în relație.
  • Dacă vă simțiți presați să vorbiți despre asta, vă sugerați politicos că ar fi prea devreme să începeți să vă spălați viața celuilalt. Dar spuneți că sunteți mulțumiți de direcția pe care o are relația.
  • Imagine intitulată Discuție despre istoricul dvs. de întâlniri Pasul 2
    2
    Încercați să obțineți echilibru. Puține informații vă pot sugera că vă ascundeți ceva sau că sunteți încă implicat emoțional cu persoana respectivă. Acest tip de bagaj emoțional poate sperieri chiar și pe cei mai nerăbdători candidați! Pe de altă parte, vorbind tot timpul despre ex, este iritantă și poate pune capăt stării de spirit a relației tale. Arătați că vă bucurați de timpul pe care l-ați petrecut cu fostul dvs., dar care nu mai este blocat în trecut. De exemplu:
    • "Sheila a fost o femeie bună. Mi-a plăcut cu adevărat compania ei, dar am avut idei diferite despre muncă și viața personală. Ea a condus o companie importantă și prefer să pescuiesc și să îți plac dragostea mea".
    • „Bob a fost foarte amuzant, dar simțul umorului doar când a crezut că o idee bună de a trăi cu o colonie de foci și pinguini. Sunt genul care preferă șampanie și mașini rapide.“
  • Imagine intitulată Discuție despre istoricul dvs. de dating Pasul 3
    3
    Nu faceți comparații. Comparațiile reprezintă o invitație la sentimentele de inferioritate și disperare. Dacă o persoană se simte în raport cu alta, va renunța oricând la relație sau va avea nevoie de tot timpul pentru aprobare. Niciunul dintre aceste rezultate nu este bun.
  • Imagine intitulată Discuție despre istoricul dvs. de dating Step 4
    4
    Feriți-vă de detalii. Unii oameni vor simți nevoia de a cunoaște lucrurile despre viața lor sexuală cu ex. Dacă discutați sau nu acest aspect al relațiilor anterioare, vă stau la dispoziție, dar știți că există un mod politicos de a vorbi despre el. Dacă nu doriți să discutați, nu o aduceți în sus. În cazul în care o altă persoană face, să fie discretă. Evitați detaliile foarte intime. În caz contrar, veți crea competitivitate, comparații nerealiste și veți răsfoi memoria relațiilor anterioare. Unele abordări posibile includ:
    • Vorbind despre intimitatea unei terțe persoane nu inspiră încredere. „Da, am făcut sex cu fosta mea, dar acest lucru nu este un subiect pe care aș dori să vorbesc în detaliu. La fel cum nu aș vorbi despre viața noastră altcineva, nu aș vrea să jignesc relațiile mele anterioare în acest fel.“
    • Evitarea unei comparații potențiale: "Am avut o relație sexuală foarte sănătoasă, dar cred că toate relațiile intime sunt adaptate la persoanele implicate și nimic nu poate fi repetat sau comparat".
    • "Da, fostul meu și cu mine am avut sex mare. Îmi place sexul și aștept cu nerăbdare să împărtășesc momente de plăcere cu tine. Cred că este mai bine ca fostul meu să nu o facă.


  • Imagine intitulată Discuție despre istoricul datingului dvs. Pasul 5
    5
    Găsiți modalități de a asocia semnificația cu obiectele, locurile și experiențele cu partenerul dvs. actual. În anumite momente, vom aminti întotdeauna unele locuri sau obiecte importante în relația noastră anterioară. A nega acest lucru ar fi să negeți propria viață. Cu toate acestea, nu este nevoie să accentuăm aceste amintiri, în loc să oferim spațiu pentru noi experiențe cu noua ta iubire. Evitați să vorbiți despre ceva special între dvs. și ex. Dacă acest lucru este foarte dureros, evitați să vă întâlniți partenerul aproape de orice ar putea declanșa o memorie dificilă. O altă idee este de a organiza o ceremonie de închidere, în care vă detașați de anumite obiecte și continuați cu viața voastră. De exemplu:
    • Dacă vă mai permiteți să petreceți timp într-un loc care a fost special pentru dvs. și pentru fostul dvs. (indiferent de motiv), scrieți un poem despre el, plecați pentru o vreme și apoi reveniți cu partenerul dvs. actual.
  • Imagine intitulată Discuție despre istoricul dvs. de dating Step 6
    6
    Înainte de a discuta despre relația anterioară, o depășiți. Nu este nimic mai obositor și demoralizator decât a fi cu cineva care are rădăcini în trecut. De obicei, acest lucru se termină în două moduri: vă puteți pierde partenerul curent cu o viteză amețitoare sau vă veți face conștienți de nesiguranța dvs. cu privire la relația dvs. actuală. A doua opțiune poate deveni un joc de manipulare, care nu este sănătoasă pentru nici una din părțile implicate. Opriți suferința, învingeți-vă pe ex-voastră și deschideți-vă iubirii adevărate renunțând la orice sentimente nerealiste.
  • Imagine intitulată Discuție despre istoria dvs. de dating Pasul 7
    7
    Căutați unirea unei relații bazate pe înțelegere. Odată ce trecutul a fost discutat și depășit, aveți grijă de detalii neplăcute, amintiri neadecvate și altele asemenea. Acum este momentul să vă gândiți la viitor - în timp, voi și dragostea dvs. veți avea și un trecut împreună. Știți că sunteți rezultatul alegerilor voastre, nu al relațiilor anterioare.
  • sfaturi

    • Adresați-vă problema cu grijă, înțelepciune, răbdare și înțelegere.
    • Menționați-vă ex, fără resentimente sau invidie, pentru că sa produs ceva pozitiv în viața voastră. Modul în care tratați ex-ul dvs. servește pentru partenerul dvs. actual, pentru a decide dacă este înțelept să vă implicați. Dacă a găsit pe altcineva, fii fericit pentru asta, continuă cu viața ta și cu noua ta dragoste Smile la noul tău.
    • O relație sănătoasă implică împărtășirea istoriei dvs. emoționale și psihologice. Cunoașterea trecutului altcuiva este vitală pentru ao înțelege. Nu puteți accepta acest lucru poate fi un semn că acum nu ar trebui să vă aflați într-o nouă relație.

    avertismente

    • Niciodată nu insistați că un ex știe prietenul dvs. actual, cu excepția cazului în care este absolut clar că nu mai rămâne nimic între dvs.

    Materiale necesare

    • Noi ritualuri sau locuri speciale pentru a sărbători cu noua ta iubire
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum de a construi o relație sănătoasăCum de a construi o relație sănătoasă
    Cum să-ți spui trecutul unui nou prietenCum să-ți spui trecutul unui nou prieten
    Vorbind cu părinții dvs. despre relațiile interrasialeVorbind cu părinții dvs. despre relațiile interrasiale
    Cum de a face relația ta da-i dreptateCum de a face relația ta da-i dreptate
    Cum să identificați dacă dragostea cuiva pentru dvs. este adevărată sau falsăCum să identificați dacă dragostea cuiva pentru dvs. este adevărată sau falsă
    Cum să nu pierdeți partenerul dvs. într-o relație de lungă distanțăCum să nu pierdeți partenerul dvs. într-o relație de lungă distanță
    Cum să datezi unui om care are copiiCum să datezi unui om care are copii
    Cum să iertați o trădare iubitoareCum să iertați o trădare iubitoare
    Cum să știți dacă sunteți gata să aveți o relațieCum să știți dacă sunteți gata să aveți o relație
    Cum să ai o relație deschisăCum să ai o relație deschisă
    » » Cum să vorbești despre întâlnirea anterioară
    © 2021 itholoinfo.com.com