itholoinfo.com.com

Cum să deveniți un jucător de baschet confident

Uneori doriți să joace baschet, dar prea frică să facă ceva greșit și să fie o batjocură? Îngheța în joc și nu știu ce să fac? Se întâmplă oricui, chiar și cu cei mai mari jucători din istorie.

pași

Imagine intitulată Fii sigur că jucătorul de baschet Pasul 1
1
Mergeți la o curte și practicați dribblele, trecerile și terenurile. Toate acestea vă vor ajuta odată ce veți controla aceste abilități în baschet.
  • Imagine intitulată Fii sigur că jucătorul de baschet Pasul 2
    2
    Începeți să vă îmbunătățiți în practică. Încercați să prindă mingea și trage. Indiferent dacă faceți o tavă sau o fotografie gratuită. Dar nu uitați să fie lacomi și de a forța o lovitură, trece mingea prea!
  • Imagine intitulată Fii un jucător de baschet confident Pasul 3
    3
    Nu vă faceți griji cu privire la ceea ce spun ceilalți despre dvs. La început veți observa doar greșelile dvs., dar pe măsură ce îmbunătățiți, utilizatorii vor vedea numai ce îmbunătățesc! Și asta vrei, nu-i așa?
  • Imagine intitulată Fii sigur că jucătorul de baschet Pasul 4
    4
    Joaca ca și cum ar fi fost ceva important, ca un joc video si ai fost liber să facă tot ce voia. Poți să arunci și să faci orice altceva ce te simți necesar. Cel mai rău lucru care se poate întâmpla este să fie scos din joc și să fie certat.


  • Imaginea intitulată Fii un jucător de baschet confident Pasul 5
    5
    Aveți încredere în voi! Aceasta este cea mai importantă parte a tuturor! Nu lăsați pe oameni să vă distrugă încrederea pentru că, din păcate, trăim într-o astfel de lume. Blocați cuvintele negative de la colegii dvs. și înlocuiți-le cu cele pozitive.
  • Imagine intitulată Fii un jucător de baschet confident Pasul 6
    6
    Să știți că, dacă te consideri trei (una fiind cea mai mică) încearcă să transforme un cinci, apoi zece! În cele din urmă veți ajunge acolo. Amintiți-vă că Brian Scalabrine a declarat după victoria Celtics pe Laker: „In cinci ani, nu va aminti greșelile mele, în zece ani, voi fi printre MVP liga, 15 voi conduce echipa mea într-un campionat NBA în 60 de ani voi fi spun nepoții mei toate realizările mele ". Am scris aceste cuvinte pe peretele casei mele și să le citesc pentru mine în fiecare dimineață. Aceste cuvinte au semnificație și ar trebui să le consideri cu adevărat.
  • Imagine intitulată Fii un jucător de baschet confident Pasul 7
    7
    Încercați să mergeți cu jucători "mai buni" din echipa sau colegiul dvs. A fi și a te juca cu ei te va influența cu adevărat.
  • Imaginea intitulată Fii un jucător de baschet sigur. Pasul 8
    8
    Fiți dispuși să primiți critici constructive, amintiți-vă că acest lucru vă va îmbunătăți numai.
  • avertismente

    • Nu deveniți arogant! Da, trebuie să fii încrezător în tine, dar dacă cineva deveni oameni aroganti nu te va place și se așteaptă o mulțime de performanța lor.
    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Cum se joacă jocul baschet ascuns pe Facebook MessengerCum se joacă jocul baschet ascuns pe Facebook Messenger
    Cum să arunci în perfecțiunea baschetuluiCum să arunci în perfecțiunea baschetului
    Cum se blochează o fotografie de baschetCum se blochează o fotografie de baschet
    Cum de a apăra în baschetCum de a apăra în baschet
    Cum să vă alăturați echipei de baschet a școliiCum să vă alăturați echipei de baschet a școlii
    Cum sa faci un training de baschetCum sa faci un training de baschet
    Cum sa faci o tava (Baschet)Cum sa faci o tava (Baschet)
    Cum se face o tavă de baschet inversăCum se face o tavă de baschet inversă
    Cum să joci cai de baschetCum să joci cai de baschet
    Cum de a vă îmbunătăți aruncarea în baschetCum de a vă îmbunătăți aruncarea în baschet
    » » Cum să deveniți un jucător de baschet confident
    © 2021 itholoinfo.com.com